Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Wymiana tylnych kloszy lamp w HB


Gość rafi1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.

Mam u siebie pomarańczowe kierunku tylne :unsure: no i wczoraj zamówiłem z białymi kierunkami no i automatycznie lookłem jak by je tu wyciągnąć. Odkręciłem 3 śróbki no i prubuję wypchnąć klosz a on nadal siedzi. Zdeka sie zdziwiłem (bo jak pare lat temu w Omie wymieniałem klosze to wystarczyło odkręcić śruby mocniej wypchnąc klosz i gitara) no i skręciłem to spowrotem. I teraz do was koledzy pytanie. Jak to ugryść?? Tzn jak wyciągnąc stare lampy i wrzucić nowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ułatwienia podgrzej suszarką od środka - łątwiej puści.

Przy montażu nowych musisz uszczelnić. Ja z reguły używam masy uszczelniającej poliuretanowej Boll.

Chociaż osatnio wyciągałem i wsadzałem z powrotem lampy tak często że zaczęło mnie to męczyć i w miejsce tej masy przykleiłem... samoprzylepną uszczelkę do okien i muszę powiedzieć że o dziwo spełnia swoje zadanie znakomicie..:)

Pozdrawiam.

Bart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ułatwienia podgrzej suszarką od środka - łątwiej puści.

Przy montażu nowych musisz uszczelnić. Ja z reguły używam masy uszczelniającej poliuretanowej Boll.

Chociaż osatnio wyciągałem i wsadzałem z powrotem lampy tak często że zaczęło mnie to męczyć i w miejsce tej masy przykleiłem... samoprzylepną uszczelkę do okien i muszę powiedzieć że o dziwo spełnia swoje zadanie znakomicie..:)

Pozdrawiam.

Bart.

Bart, domyślam się, że wymieniałeś lampy na Camino?;) Chętnie bym oblukał jak one wyglądają na Twojej primie.

Sorry za OT..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie wymieniałem 1 lampę i nie uszczelniałem dodatkowo przy zakładaniu, bo udało mi się tak odkleić lampę, że praktycznie cały silikon został na aucie, podgrzałem tylko go i idealnie przypasował do nowego plastiku lampy. Ale jak źle Ci się odklei ten silinkon czy bedzie już stary i stwardniały to zakładaj nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też został silikon tyle, że na lampie i wydawało mi się, że to wystarczy - ale nie wystarczyło. Po 2 myciach w lampie pływały rybki. Więc miałem kupe roboty z usuwaniem wody w podwójnym kloszu p11.144 - 4 godziny suszenia. Teraz poprawiłem nową warstwą silikonu i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart, domyślam się, że wymieniałeś lampy na Camino?;) Chętnie bym oblukał jak one wyglądają na Twojej primie.

Sorry za OT..

 

Zgadza się. Jeszcze tylko muszę sobie znaczek nakleić ale jakoś się nie umiem zabrać do tego :)

Zrobię zdjęcie jak znajdę chwilkę czasu.

Jeżeli chodzi o ten uszczelniacz to nie jest to silikon tylko jakaś masa butylowa która charakteryzuje się tym że nie twardnieje tak jak silikon czy nawet ta guma którą ja uszczelniałem. Ja robiłem za każdym razem tak że czyściłem dokładnie z tej masy i zakładałem nową. Trochę upierdliwa robota ale nitro pomaga :)

Pozdrawiam.

Bart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klosze wymienione :)

ja zrobiłem tak: na kloszach które dostałem było sporo tej masy, gdy wyciągłem klosze z mojego auta cały ten silikon został na aucie, gdy to podgrzałem i wsunąłem to tego silikony było więcej niż jak w oryginale polałem wodą ćwiartki nic nie cieknie do środka więc jest pewnie dobrze ;)

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...