Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] starte wewnętrzne częsci tylnych opon


Asterix

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zdejmowałem koła i zauważyłem, że na tylnej osi opony są mimimalnie bardziej starte wewnątrz niż na zewnątrz. Z przodu nie ma problemu. Dodam, że opony zimowe nie miały tego problemu po całej zeszłej zimie (15' rozmiar 195) - letnie (17' rozmiar 215), Co może być przyczyną? Majster do którego po drodze podjechałem powiedział, że jak mam zwykłą belkę z tyłu to nie ma możliwości ustawienia zbieżności tylnych kół...Czy ma rację?Czy to wogóle zbieznośc czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zdejmowałem koła i zauważyłem, że na tylnej osi opony są mimimalnie bardziej starte wewnątrz niż na zewnątrz. Z przodu nie ma problemu. Dodam, że opony zimowe nie miały tego problemu po całej zeszłej zimie (15' rozmiar 195) - letnie (17' rozmiar 215), Co może być przyczyną? Majster do którego po drodze podjechałem powiedział, że jak mam zwykłą belkę z tyłu to nie ma możliwości ustawienia zbieżności tylnych kół...Czy ma rację?Czy to wogóle zbieznośc czy co?

Zbieżności tylnych kół się nie ustawia w primach (chyba, że w P12). Kąta pochyłu w zasadzie też nie.. A jakie masz zazwyczaj ciśnienie w tylnych kołach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dużo szersza opona letnia od zimowej i stąd różnica :whistle:

Szersza i z nizszym profilem. Inaczej - nie przeznaczona do tego modelu. W P12 pewnie by nie bylo problemu bo tam 17" sa chyba w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, że ostatnio pojździłem trochę z obciążonym samochodem 5 osób + bagażnik full - do tego trzeba dopompować te oponki trochę? Czy są ZA szerokie i itak itak je raczej opylić? Opylania chciałbym uniknąć bo są jeszcze w dobrym stanie, super trzymają na zakrętach i gwiezdnie wyglądają :) Jakie sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szersze opony z zasady maja nizszy bieżnik, jednak w Twoim przypadku mysle ze szerokosc opon nie jest kluczowym problemem. Jakie masz cisnienie w oponach?

Cisnienie ma na pewno wysokie, bo to 17" wiec i profil niziutki.

 

Jakie jest ET tych felg? Co to jest ET

Domyslam sie ze dobrane tak, zeby sie chowaly w blotniku. Moze byc on jednak za maly i stad przy twardych oponach masz ten efekt. Standardowo w P11.144 byly szerokosci 185/65 i 195/60 R15. Nie wiem jaki ET. Moze te 215 moze i by podeszly, ale na feldze z wiekszym ET. Nie wiem - u siebie mam standard na stalowych felgach i problemu nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...