Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Bardzo nietypowe spalanie stukowe


Gość Kubek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od ok 3 m-cy męczę się ze spalaniem stukowym na benzynie tylko, że stuk pojawia się tylko pomiędzy ok 2800-3500rpm tylko w tym przedziale obrotów jest wyraźnie słychać stuk. oczywiście na cofniętym zapłonie jest wszystko ok. Moja P10 jeździ na Pb98 oraz na gazie. Podczas jazdy na gazie spalania stukowego nie ma. wymienione kable, świece palec i kopułka. wydaje mi się, że problem powstał po tym jak umyłem silnik. Auto diagnostyka nie wykazała żadnych błędów. Ktoś może ma jakiś pomysł co to może być? :mellow:

 

Mam możliwość podmiany kompa i sprawdzenia co i jak na drugim komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zacznij od podania jaki to silnik, to dośc wazne bo w 2.0 jest czujnik spalania stukowego, a w 1.6 go nie ma, ich konstrukcja jest na tyle różna że ciężko będzie bez tego coś wywnioskowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, poruszam stary temat. Przed dlugodystansowym urlopem silnik chodzil ok (znaczy nie bylo stukowego). Od pewnego czasu je mam. Podjechalem ustawic na lampe i teraz podobno jest na 15 stopni w/g instrukcji (pilnowalem autoelektryka).

Spalanie zmniejszylo sie o pewien przedzial obrotow ale ciagle jest od ok 2500 do 2900. Czy moge tak poprostu zalac 98 i zobaczyc jak bedzie, czy mam szukac przyczyny gdzie indziej?....Acha i jak benzyna 98 wplywa na ten silnik?

 

Primera P10 (1990), SR20Di, benzyna

 

Odpisze mi ktos?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donn_primerra

witam az dziw mnie bierze ze ci nie wywaliło błedu czujnika stukowego... ale moze masz sprawny.. tak siek czy owak zrób tak... wyjeżdz ta benzyne która masz .. zatankuj zwykłej 95 za ile tam chces ale miń z 10 litrów i ciesz sie piękną pracą silnika.. prawda jest taka ze teoretycznie gdy następuje spalanie stukowe twój czuj je powinien wychwycic i cofnąc zaplon ale widzać nie działa.. a po drugie ile ma to paliwo co masz w baku.. pewnie jest stare jak świat... nie ma co lać na zapas lepiej co miesiąc a po trochu aby tylko na rezerwie nie jezdzić.. nie lej 98 szkoda kasy i tak na gazie jezdzisz.. 98 jest czasem gorsze jak 95.. mniej go schodzi dłuzej na stacjiach zalega....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...