Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] 2.0D 95r - nie działa obrotomierz


stefino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Koledzy pomóżcie: Znajomemu w P10 w dieslu nie działa od początku obrotomierz. Co może być tego przyczyną? Czy raczej psuje się czujnik przy pompie wtryskowej czy będzie to raczej wina samego układu w zegarach? Jak to posprawdzać? Czytałem kilka tematów o tym lecz niewiele mi to wyjaśniło. Proszę o rady. Pzodrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu ktoś zmienił deskę z wersji bez obrotka na wersję z obrotkiem.

Niestety ja mam tak u siebie, ale tylko dlatego że nie mam pociągniętych kabelków od pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość sprawdzenie obrotomierza jakąś mniej inwazyjną metodą jak wywalanie go z zegarów? W jaki sposób sprawdzić czy z czujnika przy pompie wtryskowej jest sygnał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pompy powinny iść dwa kable, z tyłu zegarów szukaj pinów do podłączenia obrotomierza, każda ścieżka jest opisana i idzie odczytać co jest od czego, ale skrótu nie pamiętam niestety.

 

trochę zabawny może z tym być :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można bezpiecznie podać bezpośrednio na cewkę obrotomierza (z tyłu zegarów) +12V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy chyba nie, coś wydaje mi się, że coś by się przepaliło. Tam idą chyba impulsy coś na podobieństwo działania prędkościomierza (o ile nie ma na linkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz nie taki diabeł straszny, od pompy paliwa powinny wychodzić przewodziki, dwa z nich odpowiadają za obrotomierz, z tyłu zegarów za obrotomierz odpowiadają 3 ścieżki o nazwie : D-TAM , TAM , IGN

Jak łatwo się zoriętować IGN, to Ignition czyli zapłon, a dwa pozostałe to właśnie te przewodziki od pompy. (chyba bo u siebie jeszcze nie podłączałem więc to tak teoretycznie mówię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...