Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Wymiana lamp przednich


SlawekS25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zauważyłem, że lampa od strony kierowcy wali do góry.. Podjechałem na ustawienie świateł a gość mi pokazuje że owa lampa jest przykręcona na sztywno (płaskownik+blachowkręty) do auta. Odkręciłem ten płaskownik i się okazało że lampa ma urwany zaczep w dolnym lewym rogu; bez przykręcenia do auta lampa lata. Światła nie da się obniżyć bo jest już na max obniżone. Tak myślę nad wymianą i chciałem Was zapytać czy takie najtańsze zamienniki z allegro byłyby dobre? http://moto.allegro.pl/item754338802_nissan_primera_p11_96_99_reflektor_elektrycz_lewy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio zauważyłem, że lampa od strony kierowcy wali do góry.. Podjechałem na ustawienie świateł a gość mi pokazuje że owa lampa jest przykręcona na sztywno (płaskownik+blachowkręty) do auta. Odkręciłem ten płaskownik i się okazało że lampa ma urwany zaczep w dolnym lewym rogu; bez przykręcenia do auta lampa lata. Światła nie da się obniżyć bo jest już na max obniżone. Tak myślę nad wymianą i chciałem Was zapytać czy takie najtańsze zamienniki z allegro byłyby dobre? http://moto.allegro.pl/item754338802_nissan_primera_p11_96_99_reflektor_elektrycz_lewy.html

Napewno wart jest swojej ceny :). Pamietaj, ze bedzie roznica pomiedzy tym nowym, co wstawisz i tym starym, co zostanie. Glownie w przezroczystosci szkieł. Auto bedzie wygladac jak po naprawie. W tanich zamiennikach odbłyśnik potrafi sie łuszczyć. Facet tam pisze ze to jest zamiennik w jakosci oryginalu. Takze moze lepiej sie dowiedziec, co to za producent, bo moze sie okazac naprawde dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio zauważyłem, że lampa od strony kierowcy wali do góry.. Podjechałem na ustawienie świateł a gość mi pokazuje że owa lampa jest przykręcona na sztywno (płaskownik+blachowkręty) do auta. Odkręciłem ten płaskownik i się okazało że lampa ma urwany zaczep w dolnym lewym rogu; bez przykręcenia do auta lampa lata. Światła nie da się obniżyć bo jest już na max obniżone. Tak myślę nad wymianą i chciałem Was zapytać czy takie najtańsze zamienniki z allegro byłyby dobre? http://moto.allegro.pl/item754338802_nissan_primera_p11_96_99_reflektor_elektrycz_lewy.html

powiem ci szczerze z własnych obserwacji, że kupiłem WP11 z jednym zamiennikiem własnie Depo i słabiutko słabiutko.. po jednej nocce wymieniłem na orginalne lampki od mojego P11GT i tak to mozna jezdzic :) .. zawsze lepiej wiecej widziec na drodze niz mniej ... ale to moje zdanie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój szkoda czasu i nerwow na lampie pisze Depo , ja mam TYC i też straszne badziewie .

Szukaj używki aby nie od angola.

 

 

W intercars są Valeo po 395zł ma ktoś może zniżki? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat lamp też ostatnio przerabiałem u siebie. Kupiłem auto z lampami Depo i wymieniłem na Valeo. Różnica w świeceniu i jakości wykonana - niebo a ziemia.

Różnica w kolorze szkła będzie widoczna.

Depo ma niebieskawe szkło, Valeo lekko zielone.

2 lampy z silniczkami i żarówkami kosztowały mnie 355 zł używki w bdb stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się dziś za wymianę lamp... Po zdjęciu tej uszkodzonej okazało się, że urwana jest śruba mocująca do której montuje się lampę. Zaznaczyłem na zdjęciu o który zaczep chodzi. Teraz pytanie co robić? wystaje tylko ok 1cm tej śruby, tylko jest ona zardzewiała i nie nadaje się do niczego. Od drugiej strony tej śruby kompletnie nie można nic zrobić bo jest chłodnica a poza tym śruba ta jest zakończona łebkiem. Zostaje tylko zwalenie chłodnicy, ewentualnie odciągnięcie jej do silnika i przewiercenie tej śruby..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko że to jest 'śruba' na stałe... od strony chłodnicy jest to zamocowane na stale(zanitowane)... a z drugiej strony jest nakretka '10'

 

 

Wiec w sumie mógłbyś po zdjęciu lampy, od strony chłodnicy, ta główkę śruby uciąć kątówką...

Powinieneś się jakoś zmieścic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko że to jest 'śruba' na stałe... od strony chłodnicy jest to zamocowane na stale(zanitowane)... a z drugiej strony jest nakretka '10'

 

 

Wiec w sumie mógłbyś po zdjęciu lampy, od strony chłodnicy, ta główkę śruby uciąć kątówką...

Powinieneś się jakoś zmieścic...

 

 

 

Właśnie, nie widziałem czy to przyspawane czy nit.. dobrze wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio myślałem o nowej lampie, ale : u mnie pękła lampa na zaczepach górnych które przykręca się do pasa.

Skleiłem "poxipolem " i się trzyma, złamała się atrapa przy śrubie mocującej maski i też tak skleiłem no i się trzyma

Spróbuj skleić .

jak się nie da to widzę po postach że lepiej kupić używkę niż zamiennik za ok 120zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...