Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p10] Kilka problemów


Gość MaserTi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż mam takie problem. Pacjent to nissan primera p10 2.0 16v. Przy porannym odpaleniu przez pierwsze 2-3 sekundy autko chodzi jak diesel. Po tych 3 sekundach samochód pracuje już normalnie. Olej z filtrem wymieniony, świece wymienione. Pomysły?

Problem numer 2:

Na zimnym silniku i czasami też na ciepłym przy zmianie biegu samoczynnie podbija mi obroty. Powiedzmy o ten tysiąc. (tak jakby samo sobie przygazówke robił). Poradzcie koledzy co to może być:)

 

Pozdrawiam MaserTi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, tak jakby cos tarło w silniku ale po kilku sekundach cichnie, niektórzy mowią, po wymianie oleju i filtra troche cichnie, a ja slyszalem teorie ze to popychacze hydrauliczne tak na początku hałasują ustawiając się. Ale nie wiem ile w tym prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zawada primera2.0

witam z tych ze prima chodzi glosno to nie wiem kolego bo nie spotkalem sie z takim czyms a z tym ze sam sobie gazu dodaje to zobacz sobie linke od gazu moze gdzies sie przycina a jak masz na gazie jedz moze na ustawienie gazu moze cos z parownikiem.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapominaj ze masz silnik na łancuchu moga być popychacze a równie dobrze napinający sie łańcuch.. to podnoszenie obrotów to jezeli linka ok wyczyść przepustnice krokowca...

U mnie jest podobnie z tym hałasem przy porannym odpalaniu ale dzieje się tak jak jest zimno i olej jest gęsty i chwilę potrwa zanim skasują się luzy popychaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą łańcuch słychać zawsze przy porannym odpaleniu.Jeżeli po kilku sekundach cichnie - też mogą być popychacze.A na jakim jeździsz oleju? Jak na minerale to by wiele wyjaśniało - jak olej jest gęsty lub przepracowany to popychacze przez chwile będą tłukły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą łańcuch słychać zawsze przy porannym odpaleniu.Jeżeli po kilku sekundach cichnie - też mogą być popychacze.A na jakim jeździsz oleju? Jak na minerale to by wiele wyjaśniało - jak olej jest gęsty lub przepracowany to popychacze przez chwile będą tłukły.

 

Olej wymieniałem jakoś niedawno. Jeżdże na 10w40. Zawsze rano pojawiają się takie odgłosy. Na ciepłym silniku już znikają. Wymienie niedługo filtr oleju tak jak Kolega zasuegerował i może to coś pomoże. W kazdym razie to jest nic poważnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniałem jakoś niedawno. Jeżdże na 10w40. Zawsze rano pojawiają się takie odgłosy. Na ciepłym silniku już znikają. Wymienie niedługo filtr oleju tak jak Kolega zasuegerował i może to coś pomoże. W kazdym razie to jest nic poważnego?

Ico kolego wymieniłeś ten filtr na Mana i co pomogło??????? Ja mam ten sam problem. Na forum radzą że pomoże wymiana tego filtra. Dziś mechanik mi powiedział że to popychacze, a więc remont i znów kasa i to podobno konkretna.pomocy.

Edytowane przez MAŁY2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcucha nie powinno być słychać. Słychać go bo się troszkę już rozciągnął i zanim napinacz go naciągnie to go troszkę słychać. Jak nie pomoże wymiana filtra oleju to trzeba zastanowić się nad wymianą rozrządu, a popychacze zostaw w spokoju.

Oczywiście pozostaje alternatywa - wymiana silnika na angola ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a popychacze zostaw w spokoju

 

Co masz na myśli? Ten dziwięk przy odpalaniu nie jest związany z popychaczami? Jest związany ale nie stanowi to problemu? Czy też jest to problem ale taniej wyjdzie wymienić silnik niż naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia kompresji, próby olejowej i tp. Jak się okaże że silnik jest zdrowy to zastanów się nad wymianą rozrządu. Wymiana powinna załatwić problem podzwaniania o poranku.

Jeśli okaże sie że silnik nie trzyma kompresji i trzeba robić remont to szukaj drugiego z angola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia kompresji, próby olejowej i tp. Jak się okaże że silnik jest zdrowy to zastanów się nad wymianą rozrządu. Wymiana powinna załatwić problem podzwaniania o poranku.

Jeśli okaże sie że silnik nie trzyma kompresji i trzeba robić remont to szukaj drugiego z angola.

K0lego jestem po wymianie rozrządu ten dzwięk o poranku dalej jest i to jest denerwujące. Zawiodłem się na firmie nissan. Samochód podoba się ale sprawia kłopoty. Na poczadku dowiedziałem się że nissan mój to Anglia- produkcja.Wymiana rozrządu( łańcuch komplet)miał byc wieczny itp...... Został mi tylko ten poranny dzwięk boje się że silnik do roboty

Edytowane przez MAŁY2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniłem jeszcze tego filtra Kolego. Jak zacząłem czytać wasze odpowiedzi ostatnie to normalnie szczęka mi opadła:) Nie dośc, że włożyłem w swoje padło kupe szmalu to teraz moge mieć silnik do remontu?:) Mój ma silnik napewno zdrowy bo oleju nie bierze ani grama, praca na wolnych obrotach itp jest również w normie. I mimo, tego może się okazać, że silnik kaput? Panowie powiedzcie, że to żarty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczadku dowiedziałem się że nissan mój to Anglia- produkcja.

To fakt to jest angol ale co poradzisz to UE wymusiła cła na japońskie samochody, do nich miej pretensje :P

 

Wymiana rozrządu( łańcuch komplet)miał byc wieczny itp...... Został mi tylko ten poranny dzwięk boje się że silnik do roboty

 

Łańcuch nie jest wieczny, to jest mit i nic poza tym. To taka sama część jak każda inna. Fakt że w starszych wersjach starczał na cały żywot silnika.

Wymieniałeś komplet na oryginał czy na zamienniki, łańcuch na spinkach ?

Dźwięk powrócił czy nie znikną wcale ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt to jest angol ale co poradzisz to UE wymusiła cła na japońskie samochody, do nich miej pretensje :P

 

 

 

Łańcuch nie jest wieczny, to jest mit i nic poza tym. To taka sama część jak każda inna. Fakt że w starszych wersjach starczał na cały żywot silnika.

Wymieniałeś komplet na oryginał czy na zamienniki, łańcuch na spinkach ?

Dźwięk powrócił czy nie znikną wcale ?

Wymieniłem rozrząd ponieważ chałasował. Na wolnych obrotach było go słychac, kupiłem dobry zamienik, prowadnice czyli płozy orginał.Teraz chodzi cichódko, ale ten dzwięk przy odpalaniu silnika był przed wymianą i jest po wymianie rozrządu, a wiec bez zmian.Rok primki to 98 przebieg to 180 tyś samochód dobrze ciągnie na każdym biegu , nie bierze deko oleju mało pali silnik 1,6. czy siada silnik czy to popychacze????? co to jest?????????? pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakim oleju śmigasz ?? 98r i tylko 180 tyś ... pewny jesteś tego przebiegu.

Śmigam na oleju oczywiście półsyntetyk mobil1 nie jestem pewny przebiegu samochód sprowadzony dobrze utrzymany. wszystko oki prócz porannego dzwieku . Pozdrawiam

 

Śmigam na oleju oczywiście półsyntetyk mobil1 nie jestem pewny przebiegu samochód sprowadzony dobrze utrzymany. wszystko oki prócz porannego dzwieku . Pozdrawiam

koledzy ponaglam pytanie-co to jest przy rozruchu zimnego silnika słychac dzwięk z silnika 2;3 sekundy potem to ucicha, tak jagby silnik pracował przez ten czas na sucho.Mowa o silniku benzynowym.Dużo forumowiczów ma ten problem.Nastraszył mnie mechanik że to popychacze siedzą, ale może poprostu chce na mnie zarobic- wiecie jak jest z mechanikami......jakies pomysły???? dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ponaglam pytanie-co to jest przy rozruchu zimnego silnika słychac dzwięk z silnika 2;3 sekundy potem to ucicha, tak jagby silnik pracował przez ten czas na sucho.Mowa o silniku benzynowym.Dużo forumowiczów ma ten problem.Nastraszył mnie mechanik że to popychacze siedzą, ale może poprostu chce na mnie zarobic- wiecie jak jest z mechanikami......jakies pomysły???? dziekuje

 

Podłączam się do pytania. Czy da się jakoś inaczej niż na słuch zdiagnozować popychacze (no i bez rozbierania silnika)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniłem jeszcze tego filtra Kolego. Jak zacząłem czytać wasze odpowiedzi ostatnie to normalnie szczęka mi opadła:) Nie dośc, że włożyłem w swoje padło kupe szmalu to teraz moge mieć silnik do remontu?:) Mój ma silnik napewno zdrowy bo oleju nie bierze ani grama, praca na wolnych obrotach itp jest również w normie. I mimo, tego może się okazać, że silnik kaput? Panowie powiedzcie, że to żarty:)

 

Kolego spokojnie silnika nie ruszaj bo masz na pewno dobry bo one wytrzumują po 500 tys.przebiegu to że Ci rano tak chwile pracuje glośniej to wina popychacza tam są dwa ale z reguły jeden wymaga wymiany,popychacze są chydrauliczne a rano olej jest gęsty a jak już olej dotrze po tych trzech sekundach jest cicho to by było tyle. pozdrowiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Też miewam te przypadłości, ale kiedy wymienię olej z filtrem to jest spokuj na 15tyś. (użytkuję GA16DE od 11 lat w tym czasie zrobiłem 250 tyś)

Wymieniam jak kolega mówił wcześniej tylko na MANN (z innymi filtrami problem nie ginie a z MANNem tak).

Myslę że w filtrze jest zaworek zwrotny, który zapobiega spadaniu oleju do miski gdy śilnik stygnie.(a może to nie zaworek.. ale coś co uniemożliwia cofanie się oleju)

Jak ten "zaworek pada", odpala się zimny silnik bez oleju w układzie, dopiero musi się napompować, i potem cichnie

Sprubójcie bo u mnie zawsze pomaga.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...