Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] świecenie lampki systemu kontroli silnika


Gość albstar

Rekomendowane odpowiedzi

witam, właśnie przed chwilą wjeżdżając na chodnik stuknąłem lekko podwoziem po krawężniku i zaświeciła się ww. lamkpa; co to może być? czy warto postawic samochod na kanał żeby wykluczyc poważniejsza awarię? czy może podlączyc do komputera w aso - ile taka usługa kosztuje?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje, że sonde o krawężnik rozwaliłeś. Pod spód trzeba zajżeć a do ASO na diagnostykę nie jedź bo ogolą Cie z kasy niemiłosiernie. Poszukaj w swoich okolicach warsztatu gdzie będą potrafili bądź mieli sprzęt do czytania kompa i niech zerkną cóż się przytrafiło. Usługa sprawdzenia około 100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bravomen, dzięki za sugestie; właśnie wróciłem z warsztatu, od spodu wszystko wydaje się OK, sonda cała, inne elementy też; czy mozliwe, że kontrolka zareagowała na samo uderzenie i nie obrazuje faktycznej awarii? troche szkoda mi stówy na sprawdzenie kompa, ale jeżeli mnie przekonacie, że trzeba to wydam.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora

Po pierwsze to jak zaczynasz wątek to pisz jaki masz silnik a o autodiagnostyce jest tyle tematów na forum że nie warto sie powtarzać

 

Gawa przypięty to jest dla TD a kody dla benzyny i opis diagnostyki na OBD1 sa w dziale zrób to sam na stronie głównej klubu http://www.nissanklu...-sr20-ga16-ga14

 

Dla OBD2 sa te same kody jedynie spina się piny 9 i 16 (krańcowe w szerszym miejscu wtyki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zaczynając temat i szukając odpowiedzi na problem wpisujemy w "google" co nas interesuje.Poza naszym klubem też można coś czasami znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...