Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] pytania nowego właściciela


Gość jacusb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam wkilka pytań jako nowy właściciel P10 z 93r 2.0:

1. Jadąc powyżej 100km/h słyszę świst (jakby okno było uchylone), sprawdziłem i wszystkie okna są zamknięte, skąd może dochodzić taki dźwięk?

2. Wskazówka poziomu paliwa utrzymuje się mniej więcej na jednym poziomie, ale często skacze prawie do zera i wraca do dobrego poziomu, czy to normalne?

3. Którędy najlepiej puścić kable z akumulatora do kabiny do zasilania cb-radia?

4. Czasami zapala się kontrolka abs'u (nie zawsze). Czy jest jakiś prosty sposób, żeby sprawdzić co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Czasami zapala się kontrolka abs'u (nie zawsze). Czy jest jakiś prosty sposób, żeby sprawdzić co jest nie tak?

 

Nie wiem jak jest w P10, ale u mnie w P11 jak zaczeła mrygać kontrolka ABS, wymieniłem klocki, bo się kończyły.

 

1. Jadąc powyżej 100km/h słyszę świst (jakby okno było uchylone), sprawdziłem i wszystkie okna są zamknięte, skąd może dochodzić taki dźwięk?

 

Też mi świszczało powyżej 120km/h. Poprawiłem obejmę na filtrze paliwa i już tego nie słyszę. popatrz pod maskę, może też coś ci tam lata.

 

3. Którędy najlepiej puścić kable z akumulatora do kabiny do zasilania cb-radia?

Ja wsunąłem pod uszczelkę w miejscu gdzie schodzi słupek, narożnik maski i drzwi, poźniej pod uszczelką, koło bezpieczników, za pedałami i już masz kabel w kabinie. Widać go tylko jakieś 2cm, w miejscu gdzie schodzi od uszczelki drzwi do kabiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jadąc powyżej 100km/h słyszę świst (jakby okno było uchylone), sprawdziłem i wszystkie okna są zamknięte, skąd może dochodzić taki dźwięk?

Ja się spotykałem z takim problemem gdy

A ) auto było bite i krzywo złożone, a drzwi nie dochodziły dobrze (ale to jest skrajność)

B ) uszczelki przy drzwiach są "wygryzione"/ odklejone/ stare i sparciałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donn_primerra

1. jak kolega wyzej ktoraś uszczelka drzwi .

2. ale jak utrzymuje sie nie zależnie od tego ile jest paliwa..?? a to skakanie to nie norma. mozesz wyciągnąć z baku zespoł pompka pływak i zobaczyć co jest nie teges...

3 . jesli musi być koniecznie prosto z aku to lepiej kolo linki gazu jest duży otworek ..

4. w pierwszej kolejności poczyść czujniki i pierścienie od abs-u w kazdym kole i posprawdzaj kostki od nich..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wskaźnika paliwa to pewnie uszkodzone luty na liczniku od gniazda wtyczki. Miałem to samo. Poszukaj na forum jest dokładnie opisane co i jak, tyle że w p11.144

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam wkilka pytań jako nowy właściciel P10 z 93r 2.0:

1. Jadąc powyżej 100km/h słyszę świst (jakby okno było uchylone), sprawdziłem i wszystkie okna są zamknięte, skąd może dochodzić taki dźwięk?

Z mocowania lusterek, uszczelki drzwi, albo wycieraczek. Zobacz czy nie wychodzą za wysoko na szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...