Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] QG18DE Nie ciagnie powyzej 1400obr.


Gość majki22pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pewien problem po remoncie mojej primerki... silnik zostal wyjety i odlączony. Pare dni temu złozylismy wszystko w dosc dobrym zakladzie... silnik nie mie mocy i muli powyzej 1400obr/min co moze byc problemem??? pomozcie!!! komputer? moduł sterujacy???

 

Otrzymalem od was pare odpowiedzi: "W takich sytuacjach to pewnie Kaszpirowski by wiedział co jest :) może na początek sprawdż przepływomierz"

: "Może być przepływomierz lub sonda lambda,albo jedno i drugie.Sprawdź metodą prób i błędów bo komputer diagnostyczny może Ci mówić co innego"

 

Okazało sie, ze wszystko jest wporzadku poza jednym... Znajomi w zakladzie zapomnieli pozatykac wszystkie wloty i wyloty z silnika. Lezal tak dobre 2-3 miesiace. Mozliwe ze dostalo sie zbyt duzo brudu-syfu do silnika??? Szcegolnie po przez dolot bo filtr z tubą byl odkrecony. Jest taka opcja???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało sie, ze wszystko jest wporzadku poza jednym... Znajomi w zakladzie zapomnieli pozatykac wszystkie wloty i wyloty z silnika. Lezal tak dobre 2-3 miesiace. Mozliwe ze dostalo sie zbyt duzo brudu-syfu do silnika??? Szcegolnie po przez dolot bo filtr z tubą byl odkrecony. Jest taka opcja???

No jasne ze jest!

 

Poza tym, po co zakladasz nowy temat? Takie praktyki nie sa mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne ze jest!

 

Poza tym, po co zakladasz nowy temat? Takie praktyki nie sa mile widziane.

Zeby uzyskac szybciej jakas odp. Czy to komus stworzylo jakis problem?!

Poza tym jestem nowy i nie do konca znam zasady.

 

A co do nissana...Co zrobic w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - to że leżał może z odkrytymi otworami może miec związek, ale raczej nie z twoimi problemami.

Jeśli nie wkręca sie to usterki nie masz co szukac w takim stanie rzeczy.

Powiedz mi jak sprawdziłeś przepływomierz? Przełożyłeś od kogoś sprawny? Sprawdzałeś na pinach jakie zwraca wartości?

Bo jak sonde można prosto sprawdzic to przepływomierz nie bardzo, a jak uwalisz przepływomierz to efektem jest właśnie to że sie nie wkręca powyżej 1500 - 2000 obr, zależnie od ustawień konkretnego silnika.

 

Wyjaśnij jak sprawdziłeś że jest ok.

 

Druga sprawa: Sonda w takim przypadku nie będzie powodowała tego że sie nie będzie chciał wkręcac, a jeśli padł przepływomierz, tps, lub zasilanie paliwem to co byś nie robił ona zawsze pokaże bzdury, więc tym bardziej nawet jak ją sprawdziłeś to powinna pokazac głupoty - a twierdzisz że jest ok - więc nie bardzo wiem jakim cudem może byc ok. Chyba że ją przełożyłeś do innego auta i tam było ok, bo inaczej jej nie sprawdzisz.

 

Wyjaśnij nam prosze jak to testowałeś.

 

Kolejna sprawa: Napisz czym zasilacz ten motor. Sama benzynka ? - pompa paliwa da taki efekt jeśli padła.

LPG i benzyna? (zapewne sekwencja) - przepływomierz, tps, ecu, coś blokuje dolot (np. ktoś wycinał uszczelki i wyciął tak że zrobił dławienie.

 

Daj znac i pomyslimy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zawiozłem go na diagnostyke komputerowa... czekam na wyniki. Zobaczymy co tam wymużdzyli :)

 

Witam

 

Powracam na forum... Autko wrocilo z diagnostyki comp. Ta natomiast nic nie wykazala. 400 pln skasowane :] Stwierdzono zabrudzenie wtryskow... [To wyjasnilo by sprawe zaniedbania motoru przez mechanikow.] Dalem je do czyszczenia w serwisie. Co do pytan to; kupilem nowy org. przeplywomierz i problem pozostal. Motor zasilany tylko benzyna. Moze faktycznie to jakas "drobnostka" jak zle wyciete uszczelki. Nie wiem co robic w sumie. Jakos glupio pouczac fachowcow w serwisie, zakladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...