Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11] kontrolka hamulca


Gość Greg30_gd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nowy problem, od niedawna zaczela zapalac mi sie kontrolka hamulca gdy go mocniej wdepne, a przy toczeniu sie minimalnym gdy naciskam hamulec zalacza sie ABS. mial ktos moze cos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat włącznia sie abs było juz wystarczy poszukać (brudny bądź pękniety pierscień abs) a kontrolka hamulca zapala Ci się pewnie dlatego ze masz za niski poziom płynu w zbiorniczku,sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat włącznia sie abs było juz wystarczy poszukać (brudny bądź pękniety pierscień abs) a kontrolka hamulca zapala Ci się pewnie dlatego ze masz za niski poziom płynu w zbiorniczku,sprawdź

Nie no aż taki żeby tego nie sprawdzić to nie jestem, poziom płynu jest ok, żadnego wycieku nigdzie nie ma, przewody ok, może jakieś inne pomysły???

Naciskam hamulec pedał schodzi nisko i zapala się kontrolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dolewaj płynu tylko sprawdż klocki,kontrolka ręcznego mruga gdy płyn hamulcowy spadnie poniżej połowy między max a min a najczęściej oznacza to wymianę klocków tył lub przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nowy problem, od niedawna zaczela zapalac mi sie kontrolka hamulca gdy go mocniej wdepne

A jak ostro przyspieszasz, tez Ci sie zapala ta kontrolka? Na ostrych zakretach? Jesli tak - to za malo plynu. Jesli klocki ok, to masz nieszczelny uklad. Na poczatku sprobowalbym mimo wszystko odpowietrzyc i uzupelnic plyn. Jesli sie to powtorzy - niestety ale trzeba szukac dziury w ukladzie hamulcowym. Jesli jednak klocki zdarte - no to wiesz co robic.

Co do abs - trzeba sprawdzic stan pierscieni abs - najczesciej pekniecie jednego powoduje zalaczanie sie abs wtedy kiedy nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ostro przyspieszasz, tez Ci sie zapala ta kontrolka? Na ostrych zakretach? Jesli tak - to za malo plynu. Jesli klocki ok, to masz nieszczelny uklad. Na poczatku sprobowalbym mimo wszystko odpowietrzyc i uzupelnic plyn. Jesli sie to powtorzy - niestety ale trzeba szukac dziury w ukladzie hamulcowym. Jesli jednak klocki zdarte - no to wiesz co robic.

Co do abs - trzeba sprawdzic stan pierscieni abs - najczesciej pekniecie jednego powoduje zalaczanie sie abs wtedy kiedy nie trzeba.

Klocki wymieniałem dwa miesiące temu, tył i przód, wczoraj troche sie bawiłem przy serwie hamulcowym, poprawiałem wszystkie przwody i wtyczki i co najlepsze hamulce żyleta, pedał twardy, więc któryś z tych przewodów musi gdzieś nie stykać, będę musiał go odnaleść. No i koniecznie muszę sprawdzić te pierścienie, dzięki za porady, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...