Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[a32] Jarzmo tylnego prawego hamulca


Gość misiulek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Mam pytanie dotyczące jarzma hamulca bo moje mam luzy i puka podczas jazdy podobno te prowadnice sie wyrobiły .

byłem u mechanika potwierdził moja teorie na temt awarii i twierdzi że trzeba to wymienic .

gdzie to można dostać bo byłem w kilku sklepach pytałem sprawdzali w katalogach i niema .

 

inercars też niema...

Co o tym sądzicie ??

może z jakiegos innego modelu podchodzą

zapomniałem napisac że to maxi z 97r z 3.0L silnikem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle Allegro, jest parę Maxim rozebranych. Na Twoim miejscu podjechałbym, do warsztatu, gdzie rozebrano Maxi, obejrzałbym i ewentualnie kupił. jest jeszcze możliwość sprowadzenia z Niemiec lub USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no ja mam właśnie podobny problem...

podczas gdy jadę po dziurach (nawet delikatnych) to gdy wciskam hamulec słyszę takie buczenie jakieś ale tylko przez chwilę.. gdy docisnę mocniej hamulec - przestaje... :> tak jakby tam jakiś luz był... z tego co wiem to coś mam nie tak z zaciskiem (z jednej strony dociska bardziej klocek niż z drugiej czy jakoś tak) może to być winne takiemu zachowaniu?

acha.. no i jeszcze poduszki amortyzatorów mam do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzniakos zdejmij jarzmo i zobacz czy dwie tulejki ktore sa w nim lekko chodza. U mnie w kazdym jarzmie jedna tulejka byla zapieczona. Jesli tak jest jeden klocek moze sie scierac tylko u gory/na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarzmo sprawdzone... jednak to nie jest problemem :(

mogą to być zniszczone poduszki amortyzatorów? zauważyłem, że na zakrętach czasem stuknie mi coś w zawieszeniu z tyłu bardzo podobnie do dźwięku, który słyszę własnie przy wciskaniu hamulca, z tym, że przy wciskaniu hamulca jest to trochę dłuższy dźwięk.. tak jakby to wpadało w taki rezonans (?)

sam jużnie wiem.. .ale irytujące to jest trochę :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...