Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144]


baciarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - może ktoś przekładał kierownice i się orientuje czy można przełożyć z tej kierownicy :

 

http://moto.allegro.pl/item764277645_kierownica_z_air_bag_nissan_primera_p11_po_lifcie.html

 

 

na taką :

 

http://moto.allegro.pl/item756114893_nissan_primera_p11_lift_kierownica_skorzana.html

 

Chodzi mi o to czy można przełożyć z tej pierwszej poduszkę do tej drugiej bez kombinacji i czy w ogóle można je zamienić, bo może różnią się mocowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie pasowała , obejrzyj sobie obydwie kierownice bez poduszek i zauważysz różnice , przyjrzyj się dokładnie w miejscach gdzie się kończą ramiona kierownicy pod poduszką, w tej pierwszej kończą się zaraz na brzegu a w tej drugiej są jeszcze troche wydłużone , raz że Ci nie dojdzie poduszka a dwa że wyprofilowanie poduszek jest inne ijakby to wyglądało. Ja u siebie wymieniałem kierownice z takiej przed liftem z pianki i miałem poobcieraną i a poza tym górna część się obracała na kole kierownicy. Wymieniłem na taką jak na pierwszym zdjęciu z drewnianymi wstawkami, dałem 260zł z przesyłką ale jestem zadowolony bo stan idealny i pasuje bez problemu, tylko musiałem przenitować kabelek od klaksonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie pasowała , obejrzyj sobie obydwie kierownice bez poduszek i zauważysz różnice , przyjrzyj się dokładnie w miejscach gdzie się kończą ramiona kierownicy pod poduszką, w tej pierwszej kończą się zaraz na brzegu a w tej drugiej są jeszcze troche wydłużone , raz że Ci nie dojdzie poduszka a dwa że wyprofilowanie poduszek jest inne ijakby to wyglądało. Ja u siebie wymieniałem kierownice z takiej przed liftem z pianki i miałem poobcieraną i a poza tym górna część się obracała na kole kierownicy. Wymieniłem na taką jak na pierwszym zdjęciu z drewnianymi wstawkami, dałem 260zł z przesyłką ale jestem zadowolony bo stan idealny i pasuje bez problemu, tylko musiałem przenitować kabelek od klaksonu.

Tak jak Gawa napisał różnią się poduchami a na wieloklin pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - dzięki, tak mi się wydawało, ale jak zwykle wolę się już upewnić, żeby bezsensownie nie wydać kasy. Więc będę szukał po prostu kierownicy takiej jak mam lub zregeneruje swoją.

 

Apropos regeneracji to mam pytanko : jakim cudem wstrzyknąć klej w środek. Przez igłę przecież gęsty klej nie przejdzie chyba, że istnieją takie grube igły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem zmienić kierownicę na tą fajniejszą, montowaną w późniejszych modelach. Tylko jak podliczyłem koszty to wolałem obszyć swoją kierownicę od nowa i dać dodatkową piankę, aby była grubsza. Koszt z 35-40zł w tym koszt skóry 23zł :)

1

2

A skóry mi jeszcze tyle zostało, że zbudowałem i obszyłem sobie nowy podłokietnik, mieszki, itp. itd.

3

4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem zmienić kierownicę na tą fajniejszą, montowaną w późniejszych modelach. Tylko jak podliczyłem koszty to wolałem obszyć swoją kierownicę od nowa i dać dodatkową piankę, aby była grubsza. Koszt z 35-40zł w tym koszt skóry 23zł :)

1

2

A skóry mi jeszcze tyle zostało, że zbudowałem i obszyłem sobie nowy podłokietnik, mieszki, itp. itd.

3

4

 

Sam to robiłeś?? I skąd skórkę zawinąłeś i nici bo bardzo fajnie wygląda ten mariaż czarnej skórki z czerwoną nicią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam to robiłeś?? I skąd skórkę zawinąłeś i nici bo bardzo fajnie wygląda ten mariaż czarnej skórki z czerwoną nicią

100% mojej roboty :D Nawet szyć się musiałem nauczyć i maszynę do szycia naprawić. To tak z nitką była długa historia, bo kupiłem typowo tapicerską, która jak się okazało totalnie nie nadaje się do szycia. Szukałem w innych tapicerskich sklepach, ale z tym samym skutkiem. W końcu odwiedziłem pasmanterie w pobliżu mnie i tam pani mi wytłumaczyła i sprzedała nitkę typowo do skóry, która kosztowała parę groszy, do tego specjalna igła do skóry za 1 zł :)

Skórę szukałem po mieście, ale cenili się za bardzo i kupiłem na allegro on osoby, która szyje gotowe pokrowce na kierownicę, ale sprzedała mi 2 kawałki skórki bardzo tanio. LINK

 

Sukcesywnie dodaję coraz więcej akcentów czarnej skórki z czerwoną nitką. Teraz szyję mieszek + uchwyt na ręczny i mieszki na dźwignie wycieraczek i kierunków :) Potem będą jakieś pokrowce na siedzenia, ale to dalszy plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem zmienić kierownicę na tą fajniejszą, montowaną w późniejszych modelach. Tylko jak podliczyłem koszty to wolałem obszyć swoją kierownicę od nowa i dać dodatkową piankę, aby była grubsza. Koszt z 35-40zł w tym koszt skóry 23zł :)

 

A skóry mi jeszcze tyle zostało, że zbudowałem i obszyłem sobie nowy podłokietnik, mieszki, itp. itd.

 

 

Witam

Wyszło koledze super. Jak dociąłeś skórę , według jakiegoś szablonu czy na oko? Chętnie sam bym swoją tak obszył. Czy możesz mi napisać coś więcej jak to po kolei robiłeś?

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baciarek o którą zaślepke Ci chodzi czy o całą poduszke? ściągnij sobie poradnik Hynesa i tam masz wszystko ładnie wytłumaczone co i jak po kolei, przed zdjęciem poduszki nie zapomnij o odłączeniu akumulatora i zaczekaniu kilku minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem zmienić kierownicę na tą fajniejszą, montowaną w późniejszych modelach. Tylko jak podliczyłem koszty to wolałem obszyć swoją kierownicę od nowa i dać dodatkową piankę, aby była grubsza. Koszt z 35-40zł w tym koszt skóry 23zł :)

 

A skóry mi jeszcze tyle zostało, że zbudowałem i obszyłem sobie nowy podłokietnik, mieszki, itp. itd.

 

 

Witam

Wyszło koledze super. Jak dociąłeś skórę , według jakiegoś szablonu czy na oko? Chętnie sam bym swoją tak obszył. Czy możesz mi napisać coś więcej jak to po kolei robiłeś?

Pozdrawaim

 

Są 2 metody obszycia chałupniczo (no dobra może więcej, ale ja znam 2 :) )

1. bezinwazyjna. Obklejamy kierownicę taśmą malarską tak w koło. Potem tylko rozcinamy odpowiednio, w miejscach gdzie potem będzie szycie i mamy szablon.

2. Inwazyjna. I ja ta metodę stosowałem. Zdjąłem starą skórę z kierownicy i miałem szablon. Choć i tak się na męczyłem bo oryginalna skóra była bez wstawek perforowanych itp i miała jedno szycie na dole. A aktualnie musiałem przerobić na 4 szycia, przez dodatki ze skóry perforowanej.

Trochę mierzenia byłą i wycinania. I tak nie do końca mi wyszło idealnie. Potem zszywanie wszystkiego do kupy. Wystarczy czarna dobra nitka do skóry. A potem obszywamy w koło ściegiem takim z 4mm czerwoną nitką. Zakładamy na kierownicę i szyjemy, choć to szyciem nie można nazwać bardziej przekładamy nitkę. Na podanym linku do aukcji jest mniej więcej pokazane jak się obszywa. Najważniejsze to dobrą nitkę mieć, przeznaczoną do skóry. Kosztuje mało, ale ma to bardzo duże znaczenie. Tak samo igły do maszyny do skóry przeznaczone zwykłe lub lepsze oregon japońskie za 3 zł :) Jak sam będziesz szył, a nie masz specjalnej stopki do maszyny do skóry to wystarczy podkładać kawałek gazety lub nakleić taśmę malarską na skórę i będzie ładnie szyć. Ogólnie brzmi pewnie przerażająco, ale nic bardziej mylnego. Tylko trzeba trochę czasu poświęcić na szczegóły, bo potem się zemści źle wycięty materiał.

Z wskazówek to mogę dać takie, że lepiej za mało niż za dużo materiału (oczywiście w jakiś rozsądnych granicach) Bo gdy mamy za dużo to potem wszystko na siebie nachodzi i jest brzydko, a uciąć nie można bo nitka jest w pobliżu. A jak za mało to tylko trochę trzeba się pomęczyć i naciągać skórę. Ja dlatego skórę dodatkowo podkleiłem gąbką 6mm (choć 8-10 pewnie też by była dobra), aby skóra lepiej była naciągnięta, a kierownica troszkę grubsza. Igły nie trzeba mieć jakiejś zagiętej wystarczy prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdemontować zaślepkę poduszki ? Normalnie się wyszarpuje/zdejmuje czy trzeba coś odkręcać ?

Pod zaślepkami bocznymi kierownicy masz takie śrubki na torx z dziurka nie pamiętam rozmiaru. Wcześniej odłącz akumulator ale podobno wystarczy stacyjkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - akurat niestety mam klucze na torxy "bez diurki" .... czeka mnie zakup kluczy...

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez baciarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klucze topexa są idealne warto sobie takie kupić bo się przydają do wielu rzeczy, koszt ok 15zł. Po zdjęciu kierownicy staraj się nie kręcić taśmą od poduszki która jest na kolumnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...