Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] sprzęgło


Gość djrolex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w piątek 13-nastego:)Moja primerka postanowiła zrobić mi psikusa i rozsypało się sprzęgło;/ w związku z tym mam dwa pytanka na które chciałbym uzyskać odpowiedź:

1. Chciałbym założyć sprzęgło bardziej komfortowe czyli nie jakieś sportowe itp tylko tak, żebym mógł wygodnie jeździć(kolega w innym aucie u siebie wymienił sprzęgło i ma taki lajcik że przy lekkim puszczeniu sprzęgła nie musi dawać wogóle gazu autko samo mu jedzie) i w związku z tym jakie będzie dla mnie najlepsze??jaka firma i czy wymienić cały komplet tarczę, łożysko, docisk i linkę czy tylko to co jest popsute?

2. Jak to wygląda z naprawą tego??trzeba się namęczyć zdrowo??chodzi o primere p10 1,6 16 v z 95 roku czy wymiana przebega gładko i bezboleśnie??

Bardzo proszę o fachową pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam więc nie będę się zabierał ale będzie mi naprawiał szwagier który sie zna i tak z ciekawości się pytam czy gładko to idzie czy raczej nie, a co do tego sprzęgła to czym sie charakteryzują te które napisałeś i według ciebie najlepsze to które będzie dla komfortu podczas jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Aisin lub NKK, chyba ze znajdziesz VALEO ale nie made in CHINA

 

2. Jak sie nie znasz to sie nie zabieraj :)

 

Bombel chciał napisać żebyś omijał PHC VALEO made in Korea

 

Dobre marki aisin, nkk i luk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za informacje w poniedziałek bierzemy się za rozbiórkę mojej primerki, mam jeszcze jedno pytanko tak z innej beczki otóż siedzenie od strony pasażera jest strasznie nisko (nie ma żadnej regulacji tak jest z siedzeniem od strony kierowcy) czy jest jakaś możliwość żeby podnieść troche te siedzenie???bo jest strasznie nie wygodne;p;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombel chciał napisać żebyś omijał PHC VALEO made in Korea

 

Dobre marki aisin, nkk i luk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu sprzęgła NKK , no może właściwie tarczy. Po 6 tys km rozsypała się w drobny mak , wycięło nity , ale nie te od okładziny tylko te wewnątrz. Założyłem następną tarczę NKK myśląc , że może pierwsza była wadliwa. Niestety druga była taka sama , padła po 10 tys kilometrów z tego samego powodu. Jeśli mam polecać to chyba tylko AISIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił EXEDY ale to tylko jak zamierzasz troszke pojezdzic tym autkiem, Mam u siebie juz pare miesiecy i jestem zadowolony, zadnych komplikacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NKK to sobie daruj!! Niby średnia półka, a warta tyle co nic !!! Ja wym. w Alme GTi i po pół roku się ślizgało. Za późno doczytałem, że to taki badziew...

 

Tylko Exedy Organic lub Aisin - Made in Japan.

 

Poza tym lepiej całe wym., po co tą samą robote za jakiś czas powtarzać, a czy chcesz tylko samą tarczę czy docisk wym., to i tak tyle samo roboty jest. Jak masz pojęcie to z 3h zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...