Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Komfort w Maximie A32


B 52

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wymieniono amortyzatory Kayaba 2 lata temu i do tej pory auto podczas jazdy tłucze się podczas jazdy wprawiając w wielki dyskomfort.

Wymieniono stare amorki na nowe gazowe i auto już nie pływało ale zaczęło twardo się prowadzić. Auto to Maxima SE - czyli z twardszym zawiasem. Najechawszy na dziurę czy nierówność słychać niemiły dźwięk dobiegający z okolic kół. Takie jakby dobicie czy coś takiego.

 

Bez przesady aby auto wprawiało w niemiły nastrój, nie tej klasy.

 

Może to jakieś elementy gumowe, belka tylna ? Podczas wymiany amorów wymieniono jeszcze gumowe osłony amortyzatorów na oryginalne. Nie ruszano nic w mocowaniu amortyzatorów, może to właśnie w kielichu, mocowaniu należy coś kiedyś w końcu wymienić. Auto jest z 1997 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz na jakas stacje diagnostyczna i niech na szarpakach sprawdza. Przez neta nikt nie sprawdzi stanu elementow gumowych w zawieszeniu. U mnie np okazalo sie ze mam do wymiany laczniki stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz na jakas stacje diagnostyczna i niech na szarpakach sprawdza. Przez neta nikt nie sprawdzi stanu elementow gumowych w zawieszeniu. U mnie np okazalo sie ze mam do wymiany laczniki stabilizatora.

Tak, byłem. Auto jest w ok stanie. Diagnosta powiedział, że nie ma się do czego przyczepić. Sprawdzał tylko spód auta.

Mam nowe: wahacze, sworznie wahaczy, drążki i końcówki drążków oraz jakieś tam małe gumki. Oryginalne, japońskie.

 

Ale od strony kielichów nie patrzył, może tam coś trzeba wymienić. Nie wiem czy od nowości coś tam było robione, może jakieś poduszki czy mocowanie.

Ciężka sprawa. Może to taka charakterystyka auta. Wersja SE z utwardzonym zawiasem. Muszę przejechać się inną Maximą i porównać.

 

Łączników stabilizatora nie wymieniałem bo podobno nie trzeba było. Tylko gumki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma wersje se i jak dla mnie zawias jest normalny (nie jest twardszy od mojego w qx). Dzwiek dobiega z przodu czy z tylu auta?

Chyba bardziej tył ale i też przód. Bardziej z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...