Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] deszczówka w kabinie


marso73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po nocnym deszczu, rano zauważyłem kałuże na dywaniku gumowym po stronie pasażera. wymacałem ręką, że cieknie woda gdzieś po obudowie nawiewu z prawej strony, od strony komory silnikowej. cieknie po rezystorze silnika elektrycznego dmuchawy. Może ktoś miał taki problem - będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po nocnym deszczu, rano zauważyłem kałuże na dywaniku gumowym po stronie pasażera. wymacałem ręką, że cieknie woda gdzieś po obudowie nawiewu z prawej strony, od strony komory silnikowej. cieknie po rezystorze silnika elektrycznego dmuchawy. Może ktoś miał taki problem - będę wdzięczny za pomoc.

Problem stary jak to forum , korzystamy z opcji szukaj : Temat " woda na dywaniku pasażera"

Za przecieki winna jest zielona spinka na podszybiu która przecieka.

Trzeba zdemontować wycieraczki i podszybie , po stronie pasażera będzie zielona spinka i w tym miejscu trzeba uszczelnić .

 

mi też czasami z tamtej okolicy woda kapie i kiedyś znajomy mi coś wspomniał, że parownik? do wymiany, czy coś takiego;]

Może masz zapchany odpływ od parownika , jak woda ci się pojawia po użyciu klimatyzacji. Od komory silnika na ściance grodziowej wystaje rurka .

W celu znalezienia odpływu popatrz poniżej i w kierunku środka grodzi od wejścia przewodów klimatyzacji do kabiny tam powinna wystawać rurka na około 3 cm . Przepchaj jakimś drutem ale nie wpychaj więcej jak 15 -20 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bankroot

Jak cieknie po silniku dmuchawy to spinka, zwłaszcza że kałuża pojawia się po deszczowej nocy.

Zatkany odpływ z parownika to kapiąca woda ze szczeliny pomiędzy obudową parownika a ramką filtra kabinowego (po wyjęciu filtra wystarczy włożyć palec do obudowy aby stwierdzić, że jest tam pełno skroplin).

Woda z parownika również pojawia się głownie w czasie deszczu, a to dlatego, że powietrze jest b. wilgotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej P11.144 miałem podobny problem. W moim przypadku rozmontowałem całe podszybie i przy pomocy silikonu dekarskiego uszczelniłem przednią szybę. Od pół roku mam z tym święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...