Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] - Temperatura silnika


kpr888
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem, który doszedł przed chwilą.

 

Od dwóch dni mam tak, że LPG mi nie chce działać tak jak powinno. Mam jakiś wynalazek instalację Bingo II, o której mało kto słyszał. Gaz się nagle rozłącza podczas jazdy i dioda sobie miga. W ogóle ciężko przełączyć na gaz, a jak się już przełączy to zaraz i tak się wyłączy. Mam wrażenie, że wyłącza się na rozgrzanym silniku. Chociaż na ciepłym też czasami zaskoczy. Ku mojemu zdziwieniu przed chwilą wskazówka od temperatury silnika podskoczyła nagle do góry, po czym za jakiś moment sobie spadła. Ale nie na taki poziom, jaki jest normalnie.

 

To wina instalacji gazowej czy szukać problemu gdzieś indziej?

 

Miałem w planie jutro podjechać do gazownika i wyregulować gaz, ale boję się, że to coś więcej. Aha, gaz był regulowany z 4 miesiące temu.

 

Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem, który doszedł przed chwilą.

 

Od dwóch dni mam tak, że LPG mi nie chce działać tak jak powinno. Mam jakiś wynalazek instalację Bingo II, o której mało kto słyszał. Gaz się nagle rozłącza podczas jazdy i dioda sobie miga. W ogóle ciężko przełączyć na gaz, a jak się już przełączy to zaraz i tak się wyłączy. Mam wrażenie, że wyłącza się na rozgrzanym silniku. Chociaż na ciepłym też czasami zaskoczy. Ku mojemu zdziwieniu przed chwilą wskazówka od temperatury silnika podskoczyła nagle do góry, po czym za jakiś moment sobie spadła. Ale nie na taki poziom, jaki jest normalnie.

 

To wina instalacji gazowej czy szukać problemu gdzieś indziej?

 

Miałem w planie jutro podjechać do gazownika i wyregulować gaz, ale boję się, że to coś więcej. Aha, gaz był regulowany z 4 miesiące temu.

 

Ktoś ma jakiś pomysł?

 

a masz sekwencje czy drugiej generacij ta instalacje. sprawdz na rozgrzanym silniku czy parownik jest gorący jak zimny to cos z układem chłodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz sekwencje czy drugiej generacij ta instalacje. sprawdz na rozgrzanym silniku czy parownik jest gorący jak zimny to cos z układem chłodzenia

 

 

II generacji. Hmm gdzie szukać parownika i jak on wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

II generacji. Hmm gdzie szukać parownika i jak on wygląda?

 

hmmm to jest to co przechodzi przez to gaz musi byc przy silniku wchodza do niego dwa przewody od ogrzewania jeden wyjsciowy do przepustnicy nie da sie nie zauwazyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm to jest to co przechodzi przez to gaz musi byc przy silniku wchodza do niego dwa przewody od ogrzewania jeden wyjsciowy do przepustnicy nie da sie nie zauwazyc

 

 

To taka skrzynka czarna plastikowa? :P Ja wiem jak działa człowiek, a auto trochę mniej. Dopiero się uczę. Przepustnica też nie wiem :P Przed chwilą przejechałem kilka kilometrów i problem nie ujawnił się. Działało ślicznie, że tak powiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynka to to nie jest patrzac z boku to okragłe:)) moze miałes chwilowe niedomaganie mi tez sie niekiedy ruzne dziwne rzeczy działy ale samo przechodziło po jakims czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzę sobie jutro pod machę, może mechanik mi pokaże co to jest parownik i gdzie tego szukać. Bo żeby było miło i weselej to jeszcze sworzeń wachacza się zużył i jutro jadę wymienić. Denerwuje mnie to auto już... Ciągłe ładowanie kasy - skarbonka nie z tej ziemi :P Heh 2 tygodnie temu wymiana sprzęgła - 700zł :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam.Ja mam podobnie tylko ze mam sekwencje. Zawsze w zime musialem czekac okolo 6-7 min zanim sie przelaczy na gaz.Teraz przelancza sie po 12-15min. Po paru minutach jazdy na gazie auto nagle samo przelancza mi na benzyne i lampka od gazu miga tak jak bym musial znuw poczekac na odpowiednia temp jak po pierwszym odpaleniu.Gdy sie zatrzymam i auto pochodzi minute to znuw po wrzuceniu wiekszych obrotow moge przelaczyc na gaz.Sutuacja sie powtarza po przejechaniu 1/2 km. Ponownie rozlancza i znuw abym mogl przelaczyc na gaz musze sie zatrzymac i poczekac. Co moze byc nie tak ????? :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja byl po prostu spróbowal od przeczyszczenia styków w instalacji gazowej tez tak mialem ze a to silnik gasł a to cos przerywało a drugą rzeczą to filterek od gazu moze jest juz zasyfiony koszt cos kolo 15-20 zł jak to nie pomoże to najlepiej pojedz do gazownika i niech on szuka przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znuw ZNÓW kk?

 

co do skarbonki ja smigam primka 3 rok jeszcze złotowki nie wsadziłem ponad eksploatacyjne sprawy , jesli sadzisz ze nissan to skarbonka to sobie kup forda albo opla albo vw dopiero pogadamy o kosztach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...