Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Nawiew 1.6


Gość korsarz75

Rekomendowane odpowiedzi

Gość korsarz75

Witam. Zapusciłem szukajkę i doładnie mojego problemu nie znalazłem. Mam P11 z 1996 r. 1.6 bez klimy. Przedwczoraj za namową mechanika wywaliłem filtr kabinowy (podobno na zimę warto zdemontować to szyby nie będą tak parować). Czynność wykonałem zgodnie z opisaem znalezionym na forum. Po tej operacji w dniu wczorajszym udałem się w dłuższą trasę i:

- stwierdzilem, że rzeczywiście szybki szybciej odparowały i nadmuch jest mocniejszy,

- po jaki czasie stwierdziłem, że prawy skrajny nawiew wieje letnim powietrzem pomimo, że trzy pozostałe nawiewy dają eleganckie cieplutkie powietrze.

Na prawym fotelu zwykle siedzi moja lepsza połówka, więc nawiew ciepły być musi...

Pytanie: czy wywalenie filtra mogło mieć wpływ na takie zachowanie nawiewu? (jeśli tak to zaraz lecę po filtr),

Czy może jest jakaś inna przyczyna? Coś się rozpięło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak filtra nie zmieni temperatury powietrza(coś ci się spaprało w układzie ), sam aktualnie mam wyciągnięty filtr i w sumie po za lecącym troszkę syfem na początku jak jest sucho to nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej założyć filtr, przede wszystkim chroni skraplacz klimatyzacji przed zasyfieniem. Jak klima chodzi ta chłodniczka jest wilgotna, w połączeniu z kurzem i syfem życzę powodzenia w jej odsyfianiu. Jak nie chcecie parowania szyb to założyć trochę droższy filtr węglowy. Mechanikom zawsze trzeba patrzeć na ręce. Jakbym zawsze im ufał to bym taczkami jeździł a nie samochodem.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość korsarz75

Lepiej założyć filtr, przede wszystkim chroni skraplacz klimatyzacji przed zasyfieniem. Jak klima chodzi ta chłodniczka jest wilgotna, w połączeniu z kurzem i syfem życzę powodzenia w jej odsyfianiu. Jak nie chcecie parowania szyb to założyć trochę droższy filtr węglowy. Mechanikom zawsze trzeba patrzeć na ręce. Jakbym zawsze im ufał to bym taczkami jeździł a nie samochodem.

 

 

Pozdrawiam

 

Moje autko nie ma i nigdy nie miało klimatyzacji... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...