Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] obroty i sprzęgło


Gość kapsel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na forum ;) Parę godzin temu zostałem posiadaczem Nissana Primery P10 2.0 SLX + LPG. Na wolnych obrotach autko klekocze trochę jak diesel, czy to normalne? Jeśli nie, to co może być tego przyczyną? Kolejną sprawą jest sprzęgło. Czy to coś nie tak, jeśli jest bardzo twarde, czy po prostu ten typ tak ma?

 

Póki co to wszystko, jak będę miał więcej pytań to napiszę ;) Pozdrawiam, liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o sprzeglo to mozesz miec wstawione rownierz jakies sportowe a jak Ci klekocze to moze byc to łancuch w rozrzadzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wladek0706

A LPG masz sekwencyjne czy zwykłe? Jeśli sekwencja, to najwyraźniej klekoczą Ci wtryski gazu. Ja mam to samo i czasem czuje się dokładnie tak samo jak w aucie z diesel'em pod maską. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie w moim tez po odpaleniu doslownie 3 sek jak jakis stary opel rekord chodzi a pozniej ustaje .... i co to ?

mam jeszcze jedno pytanie troche mnie sciaga na prawo. to wina zbieznosci zle wywazonych kol ? co myslicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

ze sprzęgłem po zakupie mialem dokładnie to samo- winna okazała się linka. Po wymianie chodzi miękko- przed aż bolało kolano :P Koszt wymiany na szczęście nie jest jakiś olbrzymi, za linke zapłaciłem chyba 80zł a za wymianę 50. Odnośnie dziwnych dźwięków to i ja mam pytanie- czym może byc spowodowane dzwonienie pod maską zaraz po odpaleniu? Nie mogę zlokalizowac co brzęczy ale jak sie silnik rozgrzeje to mija. Moje autko P10 2.0slx +LPG '94r.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu ten silnik reguluje zawory. Trochę musi poklepac. Jeżeli to tylko przez kilka sekund nic złego się nie dzieje. W takie mrozy zanim olej tam sobie pompa dopompuje to chwila mija. Szczególnie, że przy takich tempraturach olej jest bardzo gęsty. Nie przejmowałbym się tym. (U mnie to samo i się nie przejmuje) Chyba że ktoś ma inne obserwacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...