Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10]problem z odpalaniem


Gość djrolex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Primere z 95 roku z gazem i przez te ostatnie mrozy ma problemy z odpalaniem otoz jak juz zakreci to odrazu gasnie, drugi raz jak zakrece i wcisne gaz to odpali i chodzi juz dobrze , raz zapali odrazu raz nie zapali itp w tamtym roku nie mialem takich problemow akumulator mam nowy, czy to moze miec jakis zwiazek z zaplonem??bardzo prosze o fachowe rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalasz na gazie to nie dziw się, że tak się dzieje. Silnik powinien być rozgrzany, by bezproblemowo pracował na gazie. Przy sekwencji właśnie po osiągnięciu odpowiedniej temperatury silnika jest przerzucenie na gaz. W instalacji II generacji też powinien pochodzić trochę na benzynie i dopiero przerzucić go na gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że odpalam na benzynie i jak go przegazuje do 1500 obrotów wtedy sie przelacza na gaz i nie chce palic nawet na benzynie a i jeszcze mam jedno pytanko czy znacie jakis dobry sposob na zamarzniety plyn w spryskiwaczu?dolalem zimowego ale nic nie dalo leci tylko z jednej strony z drugiej nie wiec podejrzewam ze z drugiej strony przewody zamarzly, co z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojt_mk..

Właśnie o to chodzi że odpalam na benzynie i jak go przegazuje do 1500 obrotów wtedy sie przelacza na gaz i nie chce palic nawet na benzynie a i jeszcze mam jedno pytanko czy znacie jakis dobry sposob na zamarzniety plyn w spryskiwaczu?dolalem zimowego ale nic nie dalo leci tylko z jednej strony z drugiej nie wiec podejrzewam ze z drugiej strony przewody zamarzly, co z tym zrobic?

 

Ja też miałem podobne objawy niedawno, po odpaleniu zaraz gasła podejżewam wodę w zbiorniku lub paliwo złej jakości zatankowałem paliwo i teraz jest już ok ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ludzie. Przecież piszę, że trzeba trochę dać mu pochodzić na tej benzynie a nie od razu rura i przerzut na gaz. Nie bądź już taki oszczędny. Normalne, że jak zgaśnie to może nie chcieć odpalić nawet na benzynie, bo gaz wszystko zmroził. Nie próbowałeś nigdy upuścić gaz z zapalniczki przez zaworek? Jeśli tak to powinieneś pamiętać, że wszystko pokryło się szronem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...