Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Maxima A32 VQ30DE rozrząd


FioleK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Padł mi rozrząd w maximie, łancuch bije o obudowe, masakra jednym słowem. Co polecacie?? W IC to tylko napinacze ZUIKO pewnie sensowne. Skąd wziąć łancuch?? W IC 35zł, a w ASO 730zł. Na eBay'u są gotowe komplety. Ktoś wie jaka jest z ich jakością (CNS / PCI)?

 

Dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, jaki masz przebieg? jak juz wymieniasz to zrob wszystko z rozrzadem. Co do tych ebay-owych to nie wiem za bardzo ale jak chcesz to moge ci cos zalatwic made in japan.

 

podaj mi rok swojej maxi. 2 czy 3 litry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj mi rok swojej maxi. 2 czy 3 litry?

 

Patrz tytuł ;-) vq30de. Niecałe 300 000km, ale obstawiam, że łańcuch dostał w pi... na zimnym silniku (nie ode mnie). Poza tym przynajmniej jeden napinacz i jedna szyna napinajaca zdechła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piter2323

Patrz tytuł ;-) vq30de. Niecałe 300 000km, ale obstawiam, że łańcuch dostał w pi... na zimnym silniku (nie ode mnie). Poza tym przynajmniej jeden napinacz i jedna szyna napinajaca zdechła.

 

hmmm a powiedz sam bedziesz ten rozrzad wymieniał czy oddajesz auto do mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki Wacu ma racje, jak wymieniać to całość. Robocizna droga, także warto zrobić wszystko za 1 zamachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się ku temu skłaniam.. i chciałbym się zapytać o trawałość elementów z różnych firm.. co można brać, a co unikać, bo padnie po 20 czy tam 50 kkm. Generalnie nie chciałbym robić rozrządu szybciej niż za 150-200 kkm

Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny (wszystkie części bez pompy wody) rozrząd do Maximy A32, cena w Nissanie - 3100 zł.

 

Można by się jeszcze potargować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Gadaliśmy o tym przez telefon.. Ale uwierz mi, że wolałbym kupić za tą cenę mojej dziewczynie np: https://ssl.allegro.pl/item851772698_otomoto_suzuki_swift_cabrio_www_vin_otomoto_pl.html, niż robić rozrząd w Maximie. Kompletny rozrząd (też łańcuch) do V8 4.4 w BMW ASO kosztuje ~850-900zł i to mnie denerwuje, bo droższy samochód i prawie 4x tańsze części..

 

PS. W podobnej cenie wyjdzie np. Ford Ka, Mazda MX-3, jakąś Hondę... Telepie mnie trochę ta cena... Dlatego pytam się na forum o trwałość zamienników. Co można kupić, a co omijać szerokim łukiem. Swoją drogą, to GRZECHu chyba założył łańcuchy JC patrząc na cenę. Podziwiam jego odwagę.

Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piter2323

Tak, wiem. Gadaliśmy o tym przez telefon.. Ale uwierz mi, że wolałbym kupić za tą cenę mojej dziewczynie np: https://ssl.allegro....otomoto_pl.html, niż robić rozrząd w Maximie. Kompletny rozrząd (też łańcuch) do V8 4.4 w BMW ASO kosztuje ~850-900zł i to mnie denerwuje, bo droższy samochód i prawie 4x tańsze części..

 

PS. W podobnej cenie wyjdzie np. Ford Ka, Mazda MX-3, jakąś Hondę... Telepie mnie trochę ta cena... Dlatego pytam się na forum o trwałość zamienników. Co można kupić, a co omijać szerokim łukiem. Swoją drogą, to GRZECHu chyba założył łańcuchy JC patrząc na cenę. Podziwiam jego odwagę.

 

a masz pewność ze jak kupisz części w aso to na bank będą to części oryginalne? czy takie same zamienniki ale kosztuje w unich 3 razy drozej niz w zwyklej hurtowni z czescimi samochodowymi.

 

Wez do nich zadwon i niech ci podadza nr kat. tych podzespolow ktore w sumie kosztuja 3100zl. Z tego co sie orientowałęm to caly rozrzad mozna kupic na ok 1200zl z pompa wody renomowanych marek.

Jak bedziesz mial te numery to wklej je na forum to moze zalatwie ci je za 60% ich wartosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, ze strony nissan4u.com:

 

śruby:

3x 0812064028

2x 1301231U10

2x 1301231U00

1x 081208301F

1x 1309431U00

 

rozrząd:

napinacz tyl 1307031U10 (jest ZUIKO w IC)

napinacz przod 1307031U15 (jest ZUIKO w IC)

napinacz przy listwie 1307031U02

napinacz bok gl. lancuch 1308531U10

glowna listwa napinajaca 1309131U01 (jest, ale JC w IC)

napinacz dol gl. lancuch 1308531U15 (jest ZUIKO w IC)

listwa napinajaca gora 1308531U00

 

lancuch:

2x 1302831U10

1302831U00

 

zebatki:

2x 1302431U20

2x 1302431U10

2x 1302431U00

 

Pompa wody jest GMB w IC, rozumiem, że jest OK.

Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piter2323

Proszę bardzo, ze strony nissan4u.com:

 

śruby:

3x 0812064028

2x 1301231U10

2x 1301231U00

1x 081208301F

1x 1309431U00

 

rozrząd:

napinacz tyl 1307031U10 (jest ZUIKO w IC)

napinacz przod 1307031U15 (jest ZUIKO w IC)

napinacz przy listwie 1307031U02

napinacz bok gl. lancuch 1308531U10

glowna listwa napinajaca 1309131U01 (jest, ale JC w IC)

napinacz dol gl. lancuch 1308531U15 (jest ZUIKO w IC)

listwa napinajaca gora 1308531U00

 

lancuch:

2x 1302831U10

1302831U00

 

zebatki:

2x 1302431U20

2x 1302431U10

2x 1302431U00

 

Pompa wody jest GMB w IC, rozumiem, że jest OK.

 

po świętach spróbuje rozeznać co i jak.A tymczasem wesołych.

Edytowane przez piter2323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny niektórych części w aso są poprostu z kosmosu.

 

W tym momencie należy poszukać zamienników renomowanych firm a nie JC czy 4 cars.

 

Koszt powinien być tańszy tak jak mówi kolega.

 

Zorientuje się jaki będzie koszt zamienników ale japońskich i dam znać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny niektórych części w aso są poprostu z kosmosu.

 

Zgadza się. Za rozrusznik powiedziałeś mi 1600zł po Twoich zniżkach w ASO. Kolega jest w Australii i z ciekawości zobaczyłem co jest na eBay... i okazuje się, że oryginalny rozrusznik kosztuje ~220$ czyli jakieś 660zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Za rozrusznik powiedziałeś mi 1600zł po Twoich zniżkach w ASO. Kolega jest w Australii i z ciekawości zobaczyłem co jest na eBay... i okazuje się, że oryginalny rozrusznik kosztuje ~220$ czyli jakieś 660zł.

 

Nie powiedziałem, że po zniżkach tylko twierdziłem, że tyle może kosztować po przeanalizowaniu postów na formum.

Każdy wie, że lepiej jest coś regenerować jak można niżeli kupować nową część. Chyba, że stać cię na to. Mnie nie.

 

A rozrusznik nie naprawiłeś w warsztacie, który ci poleciłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo to, że Nissan to Nissan, lecz ceny mogą mieć zróżnicowane.

 

Przy zakupie takiego samego nowego auta np. w Warszawie i Białymstoku zapłacimy inne kwoty ! Może to dotyczyć też zakupu części. U Pana Lesiaka inaczej, a u Pana Zaborowskiego może też być inaczej czy w innych aso.

 

Dlaczego... tego nie wiem. Może to polityka firmy, narzucona marża. Jest też ważne skąd bierze się dany towar.

 

Auto wyprodukowane w Japonii będzie zawsze droższe niż auto pochodzące z fabryki angielskiej.

 

Ceny wyjściowe powinny być takie same we wszystkich aso aby Klient mógł wybrać warsztat jaki chce, nie sugerując się ceną. Nie będzie jechał 300 km dalej po to aby taniej wymienić rozrząd. Jest jak jest, dlatego musimy czerpać korzyści z rabatów udzielonych przez przyjaciół.

 

 

 

Podaje raz jeszcze kwotę zakupu rozrządu do Nissana Maximy A 32, silnik 2988 pojemności skokowej.

 

Rozrząd w częściach oryginalnych kosztuje 3100 zł,

natomiast rozrząd w oryginalnych oraz zamiennych częściach japońskich dobrej jakości kosztuje 2200 zł.

 

Także widać od razu, 30 % ceny w kieszeni np. na wymianę 4 nowiutkich amortyzatorów.

 

Pozdrawiam

B 52

Edytowane przez B 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać, że wszystko zależy od miejsca gdzie się kupuje, jakości i przez kogo się załatwia itp itd

 

Ostatnio pytałem o nowy komplet amorów Monroe gazowych (4szt) - około 1700zł + wymiana :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać, że wszystko zależy od miejsca gdzie się kupuje, jakości i przez kogo się załatwia itp itd

 

Ostatnio pytałem o nowy komplet amorów Monroe gazowych (4szt) - około 1700zł + wymiana :rolleyes:

 

 

A Twojego faworyta jeżeli chodzi o komfort w wybieraniu nierówności, resorowaniu masz może ? Jakaś marka ?

Kayaba jest trochę twarda, może tokico ?

 

Wczoraj byłem na sprawdzeniu zawieszenia bo wydawało mi się, że coś stuka.

Prosiłem aby diagnosta coś znalazł i nic. 20 zł w błoto. Ale wiem, że wszystko jest ok.

 

Trochę ściąga auto, mam krzywą 1 felgę więc muszę ją wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej wyprostować felgę?? 20zł nie poszło w błoto, bo dałeś to komuś zarobić. Jeśli masz samochód ok, to nie musisz go sprawdzać. Co do ściagania to jak poczytasz forum mazdy to się dowiesz, że w mazdzie 3 i 6 jest tak ciężko ustawić idealnie zbieżność, że mało która jeździ prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 1 z 5 felg zimowych w zanadrzu, jutro zamienię i zobaczymy czy ściąga.

Zamieniłem i ściąga.

Albo opona się już stachała albo trzeba zbierzność robić.

Edytowane przez B 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zamówiłem na eBay'u. Co będzie to będzie.

 

 

 

Nie chciałeś dźej si auto ani oryginałów.

 

Twój wybór, ale ktoś musi być pierwszy.

 

Zobaczymy ile km silnik pohula na częściach, oby jak najdłużej, tego Ci życzę.

 

Ile kosztował zestaw wraz z przesyłką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałeś dźej si auto ani oryginałów.

 

Twój wybór, ale ktoś musi być pierwszy.

 

Zobaczymy ile km silnik pohula na częściach, oby jak najdłużej, tego Ci życzę.

 

Ile kosztował zestaw wraz z przesyłką ?

 

Sorry, ale JC to w większości Made in China i Made in Korea i nie ma nic wspólnego z Japonią. Łańcuchów za 35zł+2x60zł nie założę, bo koledzy w pracy więcej wydają na łańcuch do rowerów.. W stanach generalnie wszystko jest 2-3x tańsze i już mnie taniej jak się doliczy transport+cło+vat... i tutaj przewaga cenowa topnieje... Poza tym kupiłem coś, co jest oznaczone NTK, więc jest szansa, że to japońskie. (choć przeglądając eBay to mam wrażenie, że w USA Maxima pełni taką samą funkcję co u nas Calibra :-/ )

 

PS. Np. nowego Mustanga z V6 kupisz za 65 000zł, a np. nową Maximę za 85 000zł (a gołą i tak jest dużo lepiej wyposażona niż nasze.. btw u nas za 85 000 to kupisz dobrze wyposażoną Astrę z mniejszym dieslem) ... idąc dalej... nowe Suzuki Grand Vitara z nowym lepszym V6 kosztuje w salonie 54 000zł, a i tak rabat jakiś dostaniesz... U nas o dziwo się pojawiła (wcześniej tylko 1.9DDiS oraz 2.0 i 1.6 w 3drzwiówce) i kosztuje tadaa... 128 000zł.

 

Swoją drogą przypomniało mi się jak ktoś na allegro sprzedawał światła do Maximy, które w USA na eBay nie kosztują więcej niż 99$, na allegro ~700zł, a dolar był wtedy mniej więcej po ~2.50zł.

Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale JC to w większości Made in China i Made in Korea i nie ma nic wspólnego z Japonią. Łańcuchów za 35zł+2x60zł nie założę, bo koledzy w pracy więcej wydają na łańcuch do rowerów.. W stanach generalnie wszystko jest 2-3x tańsze i już mnie taniej jak się doliczy transport+cło+vat... i tutaj przewaga cenowa topnieje... Poza tym kupiłem coś, co jest oznaczone NTK, więc jest szansa, że to japońskie. (choć przeglądając eBay to mam wrażenie, że w USA Maxima pełni taką samą funkcję co u nas Calibra :-/ )

 

PS. Np. nowego Mustanga z V6 kupisz za 65 000zł, a np. nową Maximę za 85 000zł (a gołą i tak jest dużo lepiej wyposażona niż nasze.. btw u nas za 85 000 to kupisz dobrze wyposażoną Astrę z mniejszym dieslem) ... idąc dalej... nowe Suzuki Grand Vitara z nowym lepszym V6 kosztuje w salonie 54 000zł, a i tak rabat jakiś dostaniesz... U nas o dziwo się pojawiła (wcześniej tylko 1.9DDiS oraz 2.0 i 1.6 w 3drzwiówce) i kosztuje tadaa... 128 000zł.

 

Swoją drogą przypomniało mi się jak ktoś na allegro sprzedawał światła do Maximy, które w USA na eBay nie kosztują więcej niż 99$, na allegro ~700zł, a dolar był wtedy mniej więcej po ~2.50zł.

 

 

Ile $ zapłaciłeś za zestaw ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...