Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Maxima A32 VQ30DE rozrząd


FioleK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeżdzę z lekko hałasującym rozrządem ok. 100000, machanik w Nissanie powiedział, że bez problemu pzrejadę z 500000 i się nie mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Ci pali?? Jakie masz osiągi?? Co znaczy lekko, u mnie to przypominaj już SDI, ale odziwo tylko rozrzad, reszta silnika jest cichutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiągi takie jak były (spalanie 8l/100 gaz poza miastem, w mieście - Warszawka nawet do 14l/100). Przebieg 200000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiągi takie jak były (spalanie 8l/100 gaz poza miastem, w mieście - Warszawka nawet do 14l/100). Przebieg 200000.

 

Zmartwiłeś mnie... to może jednak nie rozrząd u mnie :-/ Najwyżej się podziele wrażeniami po oraz ocenie jakość tego rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd powinien być głośniejszy przy zimnym silniku,potem powinien cichnąć. Jeśli wszystko w porządku nie powinno go być słychać, jest stary sposób, aby to sprawdzić, należy wziąć patyk, o odpowiedniej długości, przyłożyć do śruby na obudowie i posłuchać, jeśli masz wyczulone ucho słychać - czy coś ociera się. Znam dwóch mechaników, którzy tak robią i diagnoza jest bezbłędna.

Edytowane przez Przedszkolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie im cieplej tym gorzej. Na zimnym pracuje najciszej, a łańcuch bije i ociera...., coś stuka... jak dla mnie pracuje jak diesel albo snopowiązałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rady trzeba wymieniać, radzę komplet ZUIKO.

 

Rozmawiałem z kolegami w US, są komplety marki TSUBAKI NAKASHIMA CO. LTD- oznaczenie OE. Wydaje mi się to bardzo rozsądne rozwiązanie, myślę że z przesyłką wyjdzie 400-500 USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma jest japońska należy do Grupy Tsubaki. W stanach uchodzi za bardzo dobrego producenta łańcuchy i klocki hamulcowe. Opinia od osoby zaufanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka NTK, które robią coś do Nissana. Są koreańskie i japońskie, o które chodzi.

Edytowane przez Przedszkolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka NTK, które robią coś do Nissana. Są koreańskie i japońskie, o które chodzi.

 

Nie wiem, dostanę przesyłkę to bedę mógł powiedzieć.

...

Odebrałem Kit, wygląda ładnie (i solidnie).

 

Mechanik powiedział, że łańcuch rozciągnięty jak gumka z majtek i niestety ktoś u mnie grzebał, bo mam łańcuch JC z InterCarsu (czyli ma trwałość max 20 000km lub roku). Dzisiaj mi złożą, a jutro po pracy odbiorę i spodziewam się mocy ]:).

Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałem jednym z głównych polskich dilerów Nissana. Dyskutowaliśmy na temat części is serwisu. Różnica między wymianą rozrządu w Maximie w serwisie, a w warsztacie, pod warunkiem sprowadzenia części to ok. 2000 zł. Przy czym oczywiście sprowadzacie o wiele lepsze części. Tyle mojego komentarza, resztę sami sobie dośpiewajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałem jednym z głównych polskich dilerów Nissana. Dyskutowaliśmy na temat części is serwisu. Różnica między wymianą rozrządu w Maximie w serwisie, a w warsztacie, pod warunkiem sprowadzenia części to ok. 2000 zł. Przy czym oczywiście sprowadzacie o wiele lepsze części. Tyle mojego komentarza, resztę sami sobie dośpiewajcie.

 

 

Cena w aso około 4300 z wymianą pompy wody.

 

Trochę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrożało. Pytanko - u kogo tak drogo?

 

 

Cena z robotą.

 

Pytałem się dla Fiolka jakiś miesiąc temu to części kosztują około 3500 zł.

 

Ceny jak kobiety, są zmienne.

Trzeba pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie również temat związany z przednią szybą - różnica jeszcze większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie również temat związany z przednią szybą - różnica jeszcze większa.

 

 

Przedszkolak'u,

a może Ty jesteś w stanie załatwić rozrząd po "extra cenie" w aso ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z takich możliwości. Sprowadzam ze Stanów, Australii lub Japonii. W Europie Nissan zdziera pieniądze na serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym potrzebował części ze środka pojazdu to jesteś w stanie załatwić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piter2323

Nie korzystam z takich możliwości. Sprowadzam ze Stanów, Australii lub Japonii. W Europie Nissan zdziera pieniądze na serwisie.

 

 

a jestes w stanie zalatwic automatyczna skrzynie ? do maximy A32 3.0? oczywiscie nowa? badz moze orientujesz sie ile takowa kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...