Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] problemy z biegami


Gość gritz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję jeszcze skontrolować stan tylenj poduszki skrzyni biegów. Ten element zawieszenia silnika wydatnie wpływa na jakość zmiany biegów. Niestety tylna poduszka to słaby punbkt silników QG. Poniżej daje Ci link do mojego małego tutorialu jak wymienić ten element:

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/47140-n16-wymiana-tylnej-poduszki-silnika-qg18/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przypomniało mi się o tym wątku i chciałem tylko napisać jak problem został rozwiązany :)

Wystarczyło wkręcić trzecią śrubę od pedału sprzęgła, którą jakiś geniusz musiał mi wykręcić przy montażu radia (!). Nie czułem tego, ale pedał był poluzowany i nie wciskał do końca tłoczka w pompie. Teraz wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam.

W mojej almerze też miałem problem z wrzuceniem biegów przy rozgrzanym silniku. Początkowo jedynka ciężko wchodziła, gdy silnik był rozgrzany. Miało to miejsce po przejechaniu około 5-8km.  Jeździłem jednak dalej i było coraz gorzej, czyli oprócz problemów w wrzuceniem jedynki, kolejne biegi także było ciężko wrzucać. Przy wyłączonym silniku biegi chodziły bez problemu. Doszło do tego, że stając na światłach nie mogłem wogóle wrzucić jedynki, więc szybko gasiłem silnik, wrzucałem jedynkę, odpalałem i mogłem ruszyć. Wszystko to działo się około rok po wymianie sprzęgła. Problem także był z wrzucaniem wstecznego. 

Rozwiązaniem okazała się wymiana wysprzęglika. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...