Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zalewa świece i paliwo dostaje się do oleju


Gość Ronaldo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was, jak wielu z nas mam też czasami problem z moją Maximą 3.0 V6 1996 r., skrzynia manualna, wersja amerykańska.

Otóż, od niedawna zaczęły się problemy z odpalaniem, wymieniłem świece na nowe, pojeździłem trochę i znowu to samo. Któregoś dnia nie chciał odpalić wcale i stojąc na górce zapaliłem zjeżdżając trzecim biegu. Od tego czasu silnik nierówno pracuje, obroty spadają do 500 na luzie, a po kilku dniach okazuje się że paliwo dostaje się do oleju i kicha... Komputer pokazywał błąd: "knock sensor" - wymieniłem na nowy i dalej to samo. Do ASO nie chcę jechać bo to naciągacze a w Gdańsku nie znalazłem solidnej firmy. Już 10 lat jeżdżę tą Maximą i nigdy nie miałem problemów. Pomóżcie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem to samo... sprawdź rozrząd. Ja swój zamówiłem, więc nie mogę potwierdzić, że to jest lekarstwo... U mnie wszystkie czujniki były / są ok (przynajmniej według kompa Maximy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem to samo... sprawdź rozrząd. Ja swój zamówiłem, więc nie mogę potwierdzić, że to jest lekarstwo... U mnie wszystkie czujniki były / są ok (przynajmniej według kompa Maximy).

 

A też brałeś auto na pych ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA i jeszcze jedna rzecz... massz na 100%, a właściwie nie masz oringu na wtryskiwaczu...

 

http://nissan4u.com/parts/maxima/us_a32b/1998_2/type_7/fuel_and_engine_control/fuel_strainer_and_fuel_hose/illustration_1/

 

Nr 27 na rysunku, silnik wessał do środka i przepalił. Rozumiem, że spalanie gwałtownie wzrosło.. a benzyna wylewa się wydechem... (pomachaj katalizatorom i sondzie lambda PA PA).

 

PS. Ten jeden oring kosztuje tyle co zestaw wszystkich oringów do wtrysku w R6 w BMW ASO.

 

PS. Sprawdź kąt zapłonu, jak jest niebotycznie wysoki (u mnie dochodził do 46 stopni) to masz to samo co ja... a to jest zabawa 2000zł jak nic.

 

A też brałeś auto na pych ???

 

A co to ma do tego?? Nie mam zboczeń seksualnych wobec maximy, czasami tylko chciałbym, aby poszła sobie w pizdu.... i oddała mi pieniądze...

 

PS. Automat to bym musiał chyba do 60km/h rozpędzić, aby odpalić, a tak szybko nie biegam (poza tym to skrzynie biegów strasznie boli).

Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do tego?? Nie mam zboczeń seksualnych wobec maximy, czasami tylko chciałbym, aby poszła sobie w pizdu.... i oddała mi pieniądze...

 

Ja tak bym chciał baaaardzo.

 

Dołożyłbym 2 tyle i kupiłbym Infiniti Fx 35 po lifcie od 2007 roku wzwyż.

 

Ale się nie da!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Automat to bym musiał chyba do 60km/h rozpędzić, aby odpalić, a tak szybko nie biegam (poza tym to skrzynie biegów strasznie boli).

 

odpalisz automat na pych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pamiętaj że wymiana knock sensor w maximach to jest ostateczność. ten "magiczny" kod ukazuję się nam mimo że knock sensor jest dobry. a czy sprawdzałeś wtryski? czytałem dawno temu na forum zagranicznym o podobnym problemie i wiem że okazało się że wtryski jakiś przeciek robiły, ale nie jestem do końca pewny a tematu znaleść nie mogę - ale chyba warto sprawdzić.

 

Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Maxima zjadła mniejszy oring na wtryskiwaczu ilało benzyną dookoła wtrysku. Jeśli dobrze pamiętam to na 1. cylindrze. W ASO dostaniesz taką bez problemu, cena tylko trochę chora jak na taki kawałek gumki. Pewnie można zastosować oring z czegość innego, ale należy pamiętać, że ma to kontakt z benzyną oraz wysokim ciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A biegam do 60km/h?? Jest takie magiczne urządzenie i zwie się rozrusznik...

 

piszesz cos o odpalaniu automatu na pych wiec pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie odpalam automatu na pych... Nigdy nie miałem takiej potrzeby, a jak padł mi rozrusznik to go zregnerowałem i wymieniłem automat (bendix) na nowy... ba nawet Hitachi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie odpalam automatu na pych... Nigdy nie miałem takiej potrzeby, a jak padł mi rozrusznik to go zregnerowałem i wymieniłem automat (bendix) na nowy... ba nawet Hitachi.

 

no wiec pytam na ile to jest realne. wiem ze wszedzie jest info ze automatu na pych nie zapalisz. ale sa takie sytuacje wyjatkowe kiedy to nie uruchomisz samochodu bo np. rozrusznik sie spierdzielil a jestes powiedzmy za granica skad holowanie samochodu to 2000-3000 PLN. to jest masakra.

i tak zastanawiams ie czy ktos moze kiedys probowal (w wyjatkowych przypadkach jak wyzej) palic automat na pychi i czy to w ogole jest mozliwe?

 

ostatnio kumpel pojechal renault megane gdzies za granice. w czechac spierdzielil mu sie rozrusznik. nie mogl odpalic. renault to byl diesel. kolesie dwa dni jezdzili za rozrusznikiem i w koncu nie udalo im sie zlaatwic (takie sa efekty ubezpieczenia przy okazji informuje)... i co... (?) odpalili na pych. diesla.

 

wiec jak to jest z automatem? powiem wam ze chyba bym sprobowal gdybym nie mial wyjscia. jakie mialbym wyjscie. albo holowac samochod za 3000 + koszty przyjazdu do domu, albo sprobowac. jak by sie cos spierd... to.. no coz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec jak to jest z automatem? powiem wam ze chyba bym sprobowal gdybym nie mial wyjscia. jakie mialbym wyjscie. albo holowac samochod za 3000 + koszty przyjazdu do domu, albo sprobowac. jak by sie cos spierd... to.. no coz...

 

Tak, da się trzeba się dobrze rozpędzic 40-80km/h, czyli przez holowanie innym samochodem. Za to jest duża szansa, że zarżniesz skrzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, da się trzeba się dobrze rozpędzic 40-80km/h, czyli przez holowanie innym samochodem. Za to jest duża szansa, że zarżniesz skrzynie.

 

swoja droga jestem ciekawy czy jesli wlacze zaplon, przelacze na D i popchnę samochod do przodu to czy bedzie czuc opor silnika. musze to sprwdzic jak nie bedzie sniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michalllo

Nie wiem jak to jest w samochodach z automatyczną skrzynią biegów ale w wózku widłowym z automatem nie da się go odpalić rozpędzając go nawet do prędkości której normalnie nie rozwija. Wydaje mi się ze osobówki tez nie odpali bo jak wytworzyć ciśnienie oleju skoro silnik nie pracuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w samochodach z automatyczną skrzynią biegów ale w wózku widłowym z automatem nie da się go odpalić rozpędzając go nawet do prędkości której normalnie nie rozwija. Wydaje mi się ze osobówki tez nie odpali bo jak wytworzyć ciśnienie oleju skoro silnik nie pracuje ?

 

dokladnie tak samo mnie sie wydaje. wiec co fiołek mówi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...