Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] BRAK ABS'u


Gość tmmotocykle

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tmmotocykle

Witam! Pewnie mi ktoś zaraz powie że to było milion razy, używałem wyszukiwarki i nie znalazłem... Wybaczcie.

Do rzeczy. Posiadam Primerkę 1.6 Si rocznik '97 , niestety w samochodzie nie ma ABS'u. Może inaczej ABS jako system jest ale nie działa. Kontrolka na desce się nie świeci, czyli niby wszysko OK, Kontrolka zapala się przed odpaleniem (czyli spalona nie jest) i tuż po odpaleniu silnika gaśnie. Działanie ABS'u sprawdzałem przy prędkościach rzędzu 10km/h i 40km/h, nie działa, nawet nie udaje że działa, ładny sumiennny uślizg kół, żadnych zakłuceń. Nie mam zielonego pojęcia czym to może być spowodowane. Jedyne co mnie zastanawia to przekażniki w puszcze pod maską. Wszystkie inne mają gniazda w kolorze np. niebieskim i obudowa zainstalowanego tam przekaźnika ma kolor niebieski. Te od ABS'u mają gniazdo koloru czarnego a przekażniki które są zamontowane (są 2) są koloru siwego, kiedyś może były białe. I nie ma na nich producenta jak NISSAN na innych. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł proszę o pomoc, wykorzytam wszelkie podpowiedzi! Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka na desce się nie świeci, czyli niby wszysko OK, Kontrolka zapala się przed odpaleniem (czyli spalona nie jest)

 

Pewnie auto kupiłes okazyjnie. To masz zdublowana kontrolkę ładowania. Tak handlarze oszukuja kupujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tmmotocykle

Pewnie auto kupiłes okazyjnie. To masz zdublowana kontrolkę ładowania. Tak handlarze oszukuja kupujących.

Nie kupiłem samochodu okazyjnie, i nie był bity, robiłem mu HPI Check, jest czysty więc żadnych stłuczek. do 2008 roku serwisowany w Nissanie, ja nim jeżdżę od sierpnia 2008, zero problemu. Do tej pory nie miałem potrzeby awaryjnego hamowania więc nie wiedziałem że nie działa. Przekonałem się kilka dni temu na naprawdę śliskiej nawierzchni. Nie mam pojęcia czemu te przekaźniki są "inne" niż reszta. Pytanie czy pasują z P10 bo miałbym od kogo podmienić. A ważniejsze pytanie czy to one odpowiadają za pracę tego układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...