Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] problem ze spryskiwaczami


liear
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo słabo podają płyn spryskiwacze na szybę, praktycznie jeżeli leci to dosłownie na wycieraczki, może trochę nad nimi( max 5 cm nad) to chyba trochę mało, w prawym włączniku którym załącza się biegi wycieraczek jest także regulacja siły spryskiwaczy, czyżby to padło?? Płyn do spryskiwaczy jest zimowy, dolałem też troszkę denaturatu, bo myślałem że zamarzła woda w płynie i to blokuje przepływ, nie widać też aby gdziekolwiek indziej "psiukało" na boki płynem :(, silniczek zresztą chodzi i przecież coś wypływa na szyby, ale to przecież mało, to troszke denerwuję , zwłaszcza w taką pogodę. Może ktoś się z czymś takim spotkał?? Poradzcie coś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WaldekSP16

Witam

To pokretło na włączniku wycieraczek jest od prędkości działania jednego z biegów, a słabe działanie spryskiwacza jest spowodowane zimowym płynem który w niskich temperaturach nie zamarza ale jednak gęstnieje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zimowy i nie czuję różnicy co do ciśnienia spryskiwania także to chyba nie wina płynu ZIMOWEGO, podłączaj wszystko od początku i zacznij pryskać i zobaczysz co blokuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrętło jest od częstotliwości machania na pierwszym biegu. A zimowy a zimowy też jest różnica i mógł faktycznie zgęstnieć a nawet zamarznąć o czym jest już obszerny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się leje niewiadomo co to zamarza, mi jakoś sie to nigdy nie zdarzyło ale ja nie kupuję płynu w biedronce za 3 zł. 5 litrów bo to już jest śmiech :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% nie zamarzło, płyn jest poza tym lepsiejszy bo zabuliłem za niego prawie 12 zeta :-(. Rozkręcę i poszukam w przełączniku od spryskiwaczy a jak nie da się złożyć, to na szrocie zapoluję. Jeszcze dziś zerkając patrzyłem po przewodach dostarczających płyn od pojemnika do spryskiwaczy na klapie, wydaje mi się że w 2 miejscach jest delikatnie zagięty i to też może blokować przepływ płynu, niestety bylem sam i nie bardzo mogłem sprawdzić czy to akurat ma jakiś wpływ na psikanie płynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj sobie najpierw 12 na sam silniczek i zobaczysz czy śmiga, przełącznik zostaw na koniec, przecież brzęczy tylko słabo daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem cos podobnego, u mnie akurat wpadł do pompki kawałek zanieczyszczenia i znacząco osłabiło cisnienie. Musiałem zdemontowac nadkole, wyjąć pompkę i zbiorniczek wszystko wyczyścić i jest jak nówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem cos podobnego, u mnie akurat wpadł do pompki kawałek zanieczyszczenia i znacząco osłabiło cisnienie. Musiałem zdemontowac nadkole, wyjąć pompkę i zbiorniczek wszystko wyczyścić i jest jak nówka

U mnie też coś się dostało, trudno nawet stwierdzić co to jest. Już śmiga tak że przy spryskiwaniu szyb z przodu to część płynu leci jeszcze na samochód z tyłu ( jeśli np. stoję na światłach)

:)

Dziękuje za rady i pomoc. Faktycznie to pokrętło nic nie wnosi do siły spryskiwania, a szkoda trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...