Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Obszycie koła kierownicy


Tony212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Czy ktoś dokonywał już własnoręcznie obszcia koła kierownicy skórą?? Na aukcjach internetowych są dostępne pokrowce do własnoręcznego obszycia . Myślicie ,że efekt finalny będzie lepszy niż wytarta kierownica, która wygląda niezbyt estetycznie??

,

Ps: Czy mógłby ktoś z was podać mi wymiary kierownicy P11 97r ? Tzn: średnica zewnętrzna koła oraz obwód grubości, nie mogę zrobić tego osobiście gdyż moje autko jest 120km odemnie ;/ a do domu zawitam za 2tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na allegro widziałem kiedyś taką aukcję zamawiasz płacisz 300 zł i przysyłają obszytą kierownicę do danego modelu,odsyłasz swoją i zwracają 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie czy da sie obszyc samemu aby uzyskac pożadany efekt pokrowcem,a to ze wzgledu na rozna grubosc kierownicy w roznych jej miejscach. Podjedz do jakiejs firmy obszywajacej kierownice,szybko i profesjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie kupiłem do Nissana kierownice z anglika po przebiegu 80,000 mil kierownica jak nowa koszt 150zł ( co oryginał to oryginał ) ale w drugim aucie obszywałem takim pokrowcem za 30zł zobacz jak to wygląda (zdjęcie w necie znalezione ) u mnie troszkę bardziej dopasowałem bez żadnych zmarszczek .Ale 1,5 godziny obszywałem .Jak będziesz chciał to też mogę foto zrobić i wkleić. (ja obszywałem tez c-klase mercedesa jak na zdjęciu ale u mnie bez zmarszczek ).

Ale polecam kupić ładnego oryginała , a na pewno będziesz zadowolony.

post-14938-1263249012,9071_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj tutaj zadzwonic i sie dowiedziec (nr tel. moze jeszcze aktywny) 691 739 877, w Lublinie na ul.Przyjazni mieszci sie firma, podobno dosyc tanio obszywaja kiery, jak tylko sobie zazyczysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nice-wawa dokładnie o takie obszycie jakie masz w tym mietku mi chodzi :) chciałbym poddać próbie moje zdolnośći manuane :P jeżeli efekt mnie nie zadowoli, wtedy zapewne oddam kiere do fachowca, ewentualnie kupię mniej zużytą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obszyłem dodając gąbkę 6mm dzięki czemu kierownica jest miększa. Koszt skóry perforowanej + zwykłej koło 23 zł ja kupiłem za 46 zł to mi na podłokietnik, mieszek biegów i ręcznego starczyło :)

LINK

W tym temacie chyba opisywałem co i jak. Najważniejsze przy obszywaniu, że lepiej za mało skórki dać niż za dużo. Za mało zawsze da się jakoś naciągnąć, a jak za dużo to nie można tego obciąć tylko taki worek wtedy się robi.

A i robiłem to bez ściągania kierownicy lub poduszki. Jakbym zdjął pewnie w niektórych miejscach by mi lepiej wyszło, ale i więcej roboty wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...