Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11] Pęknięte szkła reflektorów


Gość PiotrW

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano spotkała mnie niemiła niespodzianka - oba szkła moich reflektorów są pęknięte - co dziwne w tym samym miejscu. (Nissan Primera WP11 1.6 1999, halogeny Valeo).

 

Pytanie jak to możliwe: mróz, śnieg, nagrzane lampy do tego piaskarka, obmycie śniegiem lamp po jeździe, zamknięcie maski, inne uderzenie. Nie wiedomo do końca.

 

Tylko co teraz - ponoć regeneracja nie jest możliwa przy tych pęknięciach, można wymienić cały reflektor koszt do 150 do 1000zł w serwisie :) . Podobno można także wymienić same szkła ale z kolei inni mówią że są kiepskiej jakości.

 

Nie wiem co robić - ma ktoś jakiś pomysł, może ktoś się spotkał z podobną sytuacją.

 

post-26719-1263375287,6283_thumb.jpg

post-26719-1263375359,7175_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, spotkałem się z podobną sytuacją i to dwa razy. Pękniete szkła i wymiana reflektorów (valeo po ok.450zł za szt., wymiana we własnym zakresie). Po lekturze forum zdecydowałem się na wymianę całych reflektorów, ale można (podobno) samo szkło. Na forum są opisy wymiany samego szkła, trzeba poszukać. Szkło może być oryginalne np. z reflektora, który ma potrzaskaną obudowę a szkło całe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zmienić same szkła , tu na forum nawet ktoś sprzedawał połamany reflektor za 30pln ale szkło całe , jeśli sam się boisz podiedz do auto szyb jak kumaci to wymienią , koledze zmieniali

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/60942-primera-p11-2-0-td-r-i-p/page__p__698170__fromsearch__1entry698170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...