Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Maxima A32 - oswietlenie


Gość ZibiA32
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i zycze wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Mam pytanko , ostatnio musialem pojezdzic troche w nocy i zauwazylam ze moja Maxima ma bardzo slabe swiatla krotkie , a dlugie to juz tragedia. Co mozna z tym zrobic , czy sa jakies inne reflektory do A32 , ewentualnie jak wyglada sprawa z Xenonami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki o wyższej wydajności. Tanio i dobrze wychodzą Tesle o zwiększonej wydajności albo Philipsy, ale tu drogo. Ksenony, jeśli nie były fabrycznie to całe reflektory do wymiany i będzie bardzo ciężko z zamocowaniem. Lepsze rozwiązanie to żarówki 80/100 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki o wyższej wydajności. Tanio i dobrze wychodzą Tesle o zwiększonej wydajności albo Philipsy, ale tu drogo. Ksenony, jeśli nie były fabrycznie to całe reflektory do wymiany i będzie bardzo ciężko z zamocowaniem. Lepsze rozwiązanie to żarówki 80/100 W.

Dzieki za szybka odpowiedz, a co jesli chodzi o cale lampy czy sa na polskim rynku jakies bardziej przezroczyste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki tylko z homologacją bo lampy popsujesz.

 

B52 ma racje, założysz 100W, to albo elektryke gdzieś szlag trafi (kable obecnie masz dość ciepłe), albo [bardziej prawdopodobne] zejdzie Cię odbłyśnik i za pół roku będziesz musiał dawać do regeneracji, bo lustrzanka zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie gdzie coś takiego kupić?! W USA to nawet widziałem odpowiednik Nightbrakera, a u nas po ASO, IC, Fotcie etc.. leżą tylko "normal".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość żarówek kupisz na stacjach, natomiast jeśli chcesz tanio to supermarkety, ewentualnie sklepy motoryzacyjne.

Postaram się znaleźć jakiś test żarówek.

Edytowane przez Przedszkolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedszkolak... masz QX czyli H4 i nie rozumiesz naszego bólu z B52 ... z HB1, my kupujemy 'normal' po 30zł sztuka...

 

Co do H4 polecam Tungsram +60% Megalight. Świetnie świeci, ma bardzo dobrą geometrie, długo żyje i jest tania.

http://allegro.pl/item883877910_zarowka_h4_tungsram_megalight_plus_60.html

 

Jak masz kasę to Osram Nighbraker lub Philips 3kolorowy NightGuide**, ale nie widze powodu by przepłacać. Philipsy poza NightGuide'ami nie polecam, ponieważ krótko żyją, są strasznie drogie i wcale nie świecą rewelacyjnie. Tungsram +90% nie testowałem, ale po Philipsach +80% i Nightbreakerach jestem sceptycznie nastawiony, ponieważ każda żarówką posiadająca homologację jest ograniczona do pewnego poziomu lumenów, w praktyce +50% daje najwięcej światła. Potem to jest zabawa z geometrią, aby było to +90% w punktach kontrolnych... co np. w przypadku Philipsów +80% daje bardzo wąską wiązke (doświadczyłem tego na własnej skórze w Accordzie).

 

PS. Wszystkie poza Tungsram 'normal' to General Electric w tej chwili.

 

Aaaa Hella +50% też jest okej i ma bielsze światło niż Tungsram.

Edytowane przez FioleK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś zamówiłem jakieś HB1 po 19.90 zł.

Założę 1 i zrobię test oświetlenia.

 

Świeci lepiej, także warto wymienić żaróweczki po jakimś pół roku.

 

Różnicy wielkiej niema ale lepiej jest. Jutro wymienię kolejną żarówkę.

Edytowane przez B 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Menel_Star

Polecam żarówki H4 OSRAM COOL BLUE. Są to żarówki o świetle z bliżonym do światla dziennego.

Jadą widać wszystko super jasno. Daje lekki efekt błękitu przez co można odróznic się o tych wiesniaków co

montują malowane na biesko żarówki. Pozatym są to żarówki z homologacja i żaden misiak nie ma prawa ci wziąść

dowodu jak w przypadku tych tanich żarówek. Polecam, jezdze juz drugi miesiąc i naprawde widać

róznice podczas jazdy po zmroku :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...