Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] HID do P11.144


Gość rysuchom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ot kolega musiał zabłyszczeć na drodze wyróżniając się innymi lampkami i to wszystko. Zaraz pewnie usłyszę tu tekst o oszczędnościach na paliwie, ale mogę się założyć, że mijania na dzień znikły, ale w to miejsce pojawiło się CB i może jeszcze wzmacniacz do radia z tubą i oszczędności popędziły razem z pseudokoniami z pseudosportowego tłumika

 

Polskie przepisy nakazują jazdę z włączonymi światłami pozycyjnymi z tyłu. Unijne mówią że nie trzeba ale nie zakazują. Światła dzienne powinny wyłączyć się automatycznie po włączeniu świateł mijania lub drogowych z wyłączeniem sygnału świetlnego

Montaż nie dalej niż 400 mm od bocznego obrysu pojazdu; wzajemna odległość nie może być mniejsza niż 600 mm Jeżeli szerokość pojazdu nie przekracza 1,3 m, odległość ta może być zmniejszona do 400 mm.Wysokość 250-1500mm barwa biała

 

To ja napisze, bynajmniej nie w obronie kolegi, bo uwazam ze takie ledy fajnie wygladaja tylko jesli sa fabryczne, ale to tez sa glupie przepisy. Swiatla dzienne maja sluzyc polepszeniu widocznosci pojazdu nadjezdzajacego z przodu - po co swiatla dzienne z tylu auta - nonsens. Te wszystkie audice przy imporcie do PL maja powlaczane rowniez tylne? Co do tych odleglosci: te ledy kolega ma gdzies nad halogenami - znacznie nizej niz swiatla. Na pewno ma to znaczenie na drodze. Sa i tacy, co sobie same halogeny jakims pstryczkiem elektryczkiem wlaczaja. Masakra. A co to znaczy barwa biala. Sa biale ledy cieple i zimne, i te i tamte moga byc uznane za biale, zolte albo niebieskie. Takze z tymi przepisami to tez troche nie halo.

 

Do wszystkiego trzeba podejsc z glowa. Kierowcy powinno zalezec na tym aby byc maksymalnie widocznym w kazdych warunkach, a przy tym nie oslepiac (automatyczne wylaczanie dziennych przy zalaczeniu mijania). Moj ojciec np. zanim jeszcze obowiazek jazdy na swiatlach w dzien zostal wprowadzony, jezdzil na nich bo mial astre w kolorze granatowy metalik, ktora przykurzona byla dokladnie koloru asfaltu. Uruchamiamy glowe koledzy! A takie ledy to fajnie pod dyskoteka wygladaja. Ale na drodze to jest agro tuning, na ktory z pozalowaniem sie patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem żarniki, kupiłem te oryginalne osram-y. Teraz rozumiem sens xenonów :)

Co do montażu xenonow do lamp do nich nie przystosowanych, to sporym problemem jest brak automatycznej regulacji. Lampa xenonowa ma bardzo wyraźna krawędź światło-cień, jeśli tylko kąt auta się zmieni porażenie kierowcy z naprzeciwka będzie 5x większe niż w przypadku zwykłej lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem żarniki, kupiłem te oryginalne osram-y. Teraz rozumiem sens xenonów :)

Co do montażu xenonow do lamp do nich nie przystosowanych, to sporym problemem jest brak automatycznej regulacji. Lampa xenonowa ma bardzo wyraźna krawędź światło-cień, jeśli tylko kąt auta się zmieni porażenie kierowcy z naprzeciwka będzie 5x większe niż w przypadku zwykłej lampy.

A na czym ta automatyczna regulacja polega? Jak wlaczasz swiatla to Ci sie poziomuja. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...