Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144] 1.6 przy -20 pali na dotyk, jak się nagrzeje muszę przygazować, by odpalił (???)


Gość markaw

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, gdy jest zimny pali znakomicie, gdy ciepły (np. po chwilowym postoju), by odpalić muszę przygazować (). W lecie z racji wyższej temperatury generalnie pali źle. Silnik 1.6, rocznik 2000, instalacja gazowa starej generacji (przy rozruchu na gazie zachowuje się identycznie). Może ktoś wie w czym problem(???). Pozd. grupowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie także mam takie fazy :D i jest to spowodowane instalacją gazową. Prawdopodobnie gaz Ci się cofa i dlatego i są takie skutki. Proponuje mały test. Zakręć zawór butli gazowej i odpal silnik, nagrzej go. No i sprawdź czy będziesz mieć takie problemy jak wcześniej jeśli tak to będziemy myśleć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli diagnoza jest trafna to prawdopodobnie do wymiany będzie tak zwany elektrozawór który jest przed reduktorem i ma za zadanie otwierać bądź zamykać dopływ gazu. Podjedź do gazownika powiedz ze jest taki problem a on już będzie wiedział co wymienić oczywiście jak test z zakręconą butlą będzie dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze. Po zakręceniu gazu specjalnej różnicy nie widzę, trop jest więc chyba chybiony. Wygląda to tak, jakby nie włączało się ssanie, ale czy przy letnim silniku powinno się włączać??? Poprzedni właściciel do tej uciążliwości nie przywiązywał wagi, więc rozrusznik od razu oddałem do kapitalki. Samochód był u dwóch mechaników, efekt zerowy, choć obaj twierdzili że kultura pracy silnika po ich interwencji się poprawiła. Może ktoś miał podobną bolączkę i udało mu się to naprawić (?). Pozd. grupowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może tkwić w bródnej przepustnicy,spróbuj ja wyczyścić,kup srodek do czyszczenia przepustnic np,LIQUI MOLY i powinno pomóc,u mnie było podobnie,musialem lekko wcisnac czasami gaz bo nie chcial odpalić,po czyszczeniu odpala bez problemu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

 

Wszystkie problemy generowała instalacja gazowa (!!!).

Po usunięciu miksera i wyczyszczeniu "syfu" silnik zaczął równo pracować, ale wciąż ciepły palił źle.

W instalacji II generacji na przepływomierz zakłada się tulejkę (by ją wyjąć należy unieść "siateczkę" w obudowie filtra lub zdemontować filtr),

tulejkę ściągnąłem i silnik pali jak złoto (no ale nie mam już gazu).

 

Korzystając z okazji zapytam, na Allegro obserwuję obudowy filtra bez siteczka, zostało ono zdemontowane, czy też nie wszystkie modele go mają???

 

Pozd. grupowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...