Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] 2,0 TD ZAPOWIETRZA SIĘ W CZASIE JAZDY


Gość jozi_83

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM JESTEM "WŚRÓD WAS NOWY" I CHCE POGRATULOWAĆ DOBRYCH POMYSŁOW I PORAD ORAZ ZWRÓCIĆ SIĘ O POMOC.

MAM PRIMERKE P11 20TD Z 98 ROKU I NASTĘPUJĄCY PROBLEM zapalał się check auto na wolnym biegu potrafiło przygasnąć autko na wyższych obrotach traci moc, czym mocniej wciskam pedał gazu tym bardziej słabnie a przy tym na wysokich obrotach z wydechu leci biały dym. Wymieniłem filtr paliwa,wyczyściłem zbiornik paliwa i to samo ale za to przestał przygasać i check zapala się dopiero jak wejdę na wysokie obroty, odpuszczam gaz i check gaśnie. Na postoju gdy dodam gazu obroty 3500 - 4500 leci biały dym z rury i czuć że auto się zaczyna przymulać ale jak w tym czasie druga osoba dopompuje paliwa na filtrze paliwa wszystko ustaje, silnik wchodzi na obroty dym znika i tak jest przez chwilę dopóki znowu się nie zamuli poprzez przeciągania go na biegach na wyższych obrotach już podczas jazdy.(skorzystałem tu z opisu forumowicza keerram).

 

Zrobiłem diagnostykę według waszych opisów i pokazało mi następujące błędy:

14 Vehicle Speed Sensor (VSS)

czujnik prędkości pojazdu

15 Control Sleeve Position Sensor (CSPS)

czujnik kontroli położenia suwaka w pompie wspólpracującego z nastawnikiem

21 Injection Timing Control Valve

zawór controli czasu wtrysku (w pompie paliwa)

36, Fuel Cut Solenoid Valve

odcięcie zaworu alektromagnetycznego paliwa

przerwa w obwodzie zaworu odcinającego paliwo

42 Fuel Temperature Sensor (FTS)

czujnik temperatury paliwa wewnątrz nastawnika

94 Fuel injection timing solenoid – circuit malfunction

awaria obwodu zaworu sterującego kątem wyprzedzenia wtrysku paliwa

 

Może mi doradzicie od usuwania którego problemu zacząć i jak, co dokładnie oznaczająte kody( tak na chłopski rozum )

Czy może jechać lepiej do "pompiarza" jak keerram . Z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Trochę dużo usterek jak na zapalającą się kontrolkę tylko podczas wysokich obrotów.

Podejrzewam że większość z kodów masz tylko w pamięci komputera. Proponował bym wykasowanie i powtórną diagnozę po zaświeceniu się kontrolki.

Natomiast co do objawów miałem identyczne jak był duży mróz (ok -15st C) , zalałem do zbiornika środek przeciw wytrącaniu się parafiny i na razie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zamarzaniu paliwa lub braku doplywu paliwa do pompy jak i przy zapowietrzaniu wyskakuje błąd 21. Tak jak radzi kolega wyżej wykasować a potem jeszcze raz sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok właśnie wróciłem z pracy jutro wyksuje będy i zrobie jeszcze raz dignostyke.

a z paliwem miałem problem (kasza w baku) ale czyściłem zbiornik i przedmuchałem przwody paliwowe od zbiornika do filtra i od filtra do pompy

filtr oczywiście wymieniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten blad 94 kiedys mi sie swiecil czasami nie mial mocy jak pisze jozi_83 pomogla zmiana paliwa probowalem wielu paliw i dopiero od kad tankuje lotos dynamic i zmienilem filtr powietrza problemy ustaly, ale nie wiem jak jest u ciebie tak jak pisza przedmowcy skasuj i zczytaj. :)

 

i dodam jeszcze ze jak zatankuje inne paliwo to od razu sie krztusi raz zatankowalem w tesco to przez cala trase trzeba go bylo gasic, po ponownym uruchomieniu problemy ustawaly na jakis czas <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem według wskazówek wyczyściłem filtr powietrza oczywiscie zainwestuje w nowy

reset i diagnostyka o zapaleniu ''czeka''

wywala błąd

18, 22, 25 Electric Governor - elektryczny nastawnik HDK dawki paliwa

i co dalej szukałem jak to zrobić ale bo domyślam sie że trzeba czyścić nastawnik wyskakuje mi ''[#10343] Nie możemy zweryfikować, który temat chcesz otworzyć.''kiedy klikam w link kontrolka check-problemy z nastawnikiem http://forum.nissank...ontrolka-check/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...