Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] 2.0 16 faluje na obrotach


daniel33650

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem mianowicie samochod faluje na obrotach i w czasie jazdy raz ciagnie ładnie a raz muli sie samochód zagazowany od 10 lat . .czy to może byc przepływomierz? oraz nagrzewnica grzeje lecz słabo (daje ciepło lecz

bez żadnych rewelacji...jakies sugestje ..pomysły ..pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę mało informacji podajesz.

1.czy falowanie ma miejsce na lpg czy na benzynie

2.jaka to instalacja?

jak na gazie i na benzynie to standardzik : filtry, kopułka,świece,przewody WN, przepływka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę mało informacji podajesz.

1.czy falowanie ma miejsce na lpg czy na benzynie

2.jaka to instalacja?

jak na gazie i na benzynie to standardzik : filtry, kopułka,świece,przewody WN, przepływka.

faluje na benzynie na gazie ładnie chodzi wrecz idealnie..wymienione filtr benzyny swiece olei itd

wlałe m do benzyny stp do benzyny do wtrysków troszeczke jak by lepiej ale oprócz szarpnieć to sa takie obkawy w jezdzie że raz ciagnie a raz przerywa szarpie jak by m0ocy nie miał a jak wcisne mu gaz opór to idzie jak głópi...wciska w siedzenia..przepływomierza nie mam poniewaz jest założony jakis durny storzek..przez poprzedniego właściciela a przy storzku niema przepływomierza nigdzie pozdro

 

faluje na benzynie na gazie ładnie chodzi wrecz idealnie..wymienione filtr benzyny swiece olei itd

wlałe m do benzyny stp do benzyny do wtrysków troszeczke jak by lepiej ale oprócz szarpnieć to sa takie obkawy w jezdzie że raz ciagnie a raz przerywa szarpie jak by m0ocy nie miał a jak wcisne mu gaz opór to idzie jak głópi...wciska w siedzenia..przepływomierza nie mam poniewaz jest założony jakis durny storzek..przez poprzedniego właściciela a przy storzku niema przepływomierza nigdzie pozdro

rak sie dzieje jak by gdziej jakis paproch był czy cos bo na postoju jak mu wcisne wiecej gazu to tak silnik pracuje jak by benzyny mało dostawał czy za duzo..sam nie wiem ((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień filtr przeciwpyłkowy ogrzewanie powróci.

Pali ci się cały czas check jak nie masz przepływki ? Napisz jaki masz model i rocznik autka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1993 rok 2.0 16v sedan)

nie pali sie check. .pali sie tylko po przekreceniu kluczypa a po odpaleniu gasnie.

z ogrzewaniem to mi sie wydaje jak by to pompa wody była już szmelc bo jak np dam 5 tys obr silnikowi to leci powietrze ciepłe a jak postoii tak na 1 tys obr to takie zimnawe.

ale znów nie grzeje sie silnik bardzo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat P10 nie ma filtra przeciwpyłkowego .

Trzeba sprawdzić nagrzewnice .(może poprzedni właściciel używał w lecie wody i teraz kamień zalega w nagrzewnicy).

Sprawdzić cięgna ciepłego powietrza czy do końca otwierają zawory .

A co do falowania standardowo czyszczenie przepustnicy , silnika krokowego . I wymiana przewodów, świec , kopułki i palucha rozdzielacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat P10 nie ma filtra przeciwpyłkowego .

Trzeba sprawdzić nagrzewnice .(może poprzedni właściciel używał w lecie wody i teraz kamień zalega w nagrzewnicy).

Sprawdzić cięgna ciepłego powietrza czy do końca otwierają zawory .

A co do falowania standardowo czyszczenie przepustnicy , silnika krokowego . I wymiana przewodów, świec , kopułki i palucha rozdzielacza.

czyszczenie przepustnicy sam wykonam czy lepiej do mechanika rownież pytanie o silniczek krokowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływomierza nie mam poniewaz jest założony jakis durny storzek..

Kolego, litości, może byś zajrzał czasem do jakiegoś słownika ortograficznego ??? S

 

A w temacie:

Jeśli faktycznie nie masz przepływomierza, to jest jakieś kompletne nieporozumienie. To jest najważniejszy z czujników sterujących układem wtryskowym. Jeśli ktoś go wywalił, to silnik nie ma prawa poprawnie pracować na benzynie i nie ma sensu szukać innej przyczyny tylko zamonotować przepływkę i podłączyć tak jak być powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...