Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

powyżej 120km/h hałas?:((


skull
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem właśnie z trasy i martwi mnie jakiś odgłos jakby huczenia,ciężko to określić,ale robi się głośniej w aucie gdy przekracza 120km/h i jest to hałas przerywany nie ciągły :? przy wrzuceniu na luz auto toczy się cicho :roll:co to kurcze może być :?: będzie mnie to teraz męczyło,może coś podpowiecie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisz:

jak spowrotem wrzucisz bieg tak zeby skrzynia pracowala to huczy czy dopiero jak dasz gazu to huczy tak ze lozyska i i przeguby beda obciazone ??

i powyzej 120 na 4 i na 5 tak jest czy w jakims szczegolnym przypadku

i czy na nizszych predkosciach ale wysokich obrotach tez huczy

 

tak jak mowi Coobcio moze olej w skrzyni koniecznie sprawdz jego poziom i stan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro może moj mechanik będzie miał czas to posprawdza mi to wszystko co pisaliście :idea: hałas ten odzywał się na 5 biegu przy prędkościach powyżej 120km/h

jak spowrotem wrzucisz bieg tak zeby skrzynia pracowala to huczy czy dopiero jak dasz gazu to huczy tak ze lozyska i i przeguby beda obciazone ??
chyba tak to się dzieje jak piszesz Hermol,przy dodawaniu gazu :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odebrałem dziś swoją nyskę od mechanika po sprawdzeniu wszystkiego okazało się że była tylko peknieta osłona przegubu(konkretnie rozwalona),możliwe ze to huczał suchy przegub,chociaż rózne zdania juz słyszałem na ten temat :? ogolnie reszta jest git(olej w skrzyni,łozyska.....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdzilem na "suchym" i zapiaszczonym przegubie (lewym) i raczej nic nie slyszalem no ale coz teraz slychac jak wydaje jeki na skreconych kolach :D:D

a kto wie ile jezdzil poprzedni wlasciciel :?

ale masz sie z czego cieszyc bynajmniej nic powaznego ze skrzynia

za to ja wczoraj wymienialem prawa oslone przegubu :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja bym np sprawdzil skrzynie zlal olej i zobaczyl czy nie ma w nim opyłkow metalu mozliwe ze kola zebate moga ocierac szczegolnie przy 5 u mnie byl taki jakis dziwny dzwiek pow. 80 km/h ale nie musi to bym u ciebie powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zmianie osłony przegubu i smaru przeleciałem sie ostatnio w wolnej chwili za miasto tak 140km/h i huczy dalej,bardziej może gwiżdzy,i jak dobrze słyszę dochodzi ten dzwiek z koła(chyba :?: )od kupna auta tarcze przednie i klocki były do wymiany(tarcze są nie równe)wreszcie dziś zmówiłem tarcze i klocki.ale czy krzywa tarcza może huczeć :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy roznego rodzaju stukotach gwizdaniu :P itp to metoda prób i błedów u mnie tez cos stukalo kiedys i przez przypadek wyczaiłem o co chodzi wiec jeszcze raz powodzenia w szybkim zalatwieniu problemu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dziś wymieniłem w moim sunny tarcze i klocki,jestem bardzo mile zaskoczony bo demontaż tarcz i klocków poszedł mi bardzo sprawnie i przyjemnie :wink: wcześniej robiłem to w starletce i corolli i muszę przyznać że w sunny jest prostsze rozwiązanie :) w mazdzie 323 jak robilismy u szfagra było więcej roboty ze zmianą samych klocków :? mam też takie pytanko dostałem tarcze firmy Mikoda,pierwszy raz widzę tą firmę czy jest to coś warte :?: klocki kupiłem JC znam dobrze firmę i często właśnie tej firmy części kupowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...