Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Skrzypienie dachu


Gość pawel69k

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawel69k

Witam!

 

Od niedawna mam problem ze skrzypiącym dachem... zarówno jak pokonuję wieksze czy mniejsze nierówności na drodze co chwile skrzypi mi coś w dachu, a raczej stuka, tak jakby miał za chwilę peknąć. Ciężko zlokalizować dokładnie czy słychać to na środku dachu czy może bardziej po lewej stronie w okolicach fotela kierowcy. Mam tą Primerkę ok dwa lata i od początku na bardzo dużych dziurach ten dzwięk sie pojawiał,a teraz co chwile słychać to denerwujące stukanie, jest to na tyle uciążliwe że rozważam sprzedaż auta. Moja Primera jest z 1999 r, sedan, nie mam szyber dachu, auto na pewno nie miało dachowania. Czy ktoś spotkał sie z takim problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bankroot

Witam!

 

Od niedawna mam problem ze skrzypiącym dachem... zarówno jak pokonuję wieksze czy mniejsze nierówności na drodze co chwile skrzypi mi coś w dachu, a raczej stuka, tak jakby miał za chwilę peknąć. Ciężko zlokalizować dokładnie czy słychać to na środku dachu czy może bardziej po lewej stronie w okolicach fotela kierowcy. Mam tą Primerkę ok dwa lata i od początku na bardzo dużych dziurach ten dzwięk sie pojawiał,a teraz co chwile słychać to denerwujące stukanie, jest to na tyle uciążliwe że rozważam sprzedaż auta. Moja Primera jest z 1999 r, sedan, nie mam szyber dachu, auto na pewno nie miało dachowania. Czy ktoś spotkał sie z takim problemem ?

 

 

masz luzy w zawiasach drzwi kierowcy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szumi przez drzwi i stuka na nierównościach to tak jak wyżej. Do wymiany dolny zawias drzwi kierowcy. Jest to przypadłość primer. Ewentualnie prowadnice szyb jak sa wyrobione. Dach to musiałby być spawany i buda nieźle przekoszona żeby blachy strzelały w nim od naprężeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc spróbuj przytrzymać skrzypiące element. U mnie w almerze, przy dużych mrozach, też coś skrzypi, mimo że dźwięk dochodzi z góry, zlokalizowałem, że jest to plastik na słupku z pasami. Przytrzymując go, nic nie słychać. Czasami skrzypiało również coś przy lampce na środku auta, ale kilka mocniejszych ucisnięć paluchem i "naprawiłem" :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawel69k

Faktycznie, okazało się że przednie lewe drzwi są opuszczone i zawias trochę połamany :-) Usterka zlokalizowana, tylko problem z częścią na zamianę... Wszędzie tylko znajduje zawiasy do przednich, ale prawych drzwi, będą one tez pasować do lewych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będą. Trzeba szukać całych angoli na części, a nie samych zawiasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawel69k

Witam!!

 

Ponawiam temat. Zmieniłem zawiasy, a skrzypienie pozostało identyczne. Nadal mam wrażenie, że to skrzypienie pochodzi z dachu. Zbadałem dach i okazało się, że był malowany, ale podobno auto nie jest po dachowaniu, widocznie był tylko podrapany.

 

Czy ktoś ma pomysł skąd to skrzypienie mogło by pochodzić ?

 

Dodam jeszcze, że w trakcie tego skrzypienia są drgania tylko tak na prawdę ciężko zlokalizować gdzie. Raz wydaje mi się, że gdzieś z okolicy drzwi, innym razem że dach. Strasznie jest to denerwujące, a mechanik, który zmienił zawiasy rozkłada ręce :-/ Chyba będę musiał zostawić mu auto na dłużej i niech bada wszystko po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...