Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zbiorniczek wyrównawczy A32


Gość Menel_Star

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Menel_Star

Na jakiej zasadzie układ chłodzenia pobiera płyn ze zbiorniczka wyrównawczego.

W A32 zbiorniczek wyrównawczy ma na dole mały króciec i około 8mm wężyk który prowadzi do nakrętki chłodnicy.

Zazwyczaj w innych autach w zbiorniczkach mozna zaobserwowac dwa króćce wtedy jest obieg.

 

Działa tu jakies podcisnienie? Jesli nie mam tej zóltej nakretki to bedzie to miało wpływ na pobieranie płynu ze zbiorniczka do chłodnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System naczyń połączonych oraz różnica temperatur. Kiedy silnik się rozgrzewa, zwiększa się ilość płynu i może się przelewać do zbiornika, gdy ostygnie zmniejsza się i jest zasysany. Wszystko działa, gdy jest płyn w zbiorniku i nie ma powietrza w płaszczu wodnym , przewodach, nagrzewnicy i chłodnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej żółtej nakrętce może być odpowietrznik, tak jak to jest w oplach

 

System naczyń połączonych oraz różnica temperatur. Kiedy silnik się rozgrzewa, zwiększa się ilość płynu i może się przelewać do zbiornika, gdy ostygnie zmniejsza się i jest zasysany. Wszystko działa, gdy jest płyn w zbiorniku i nie ma powietrza w płaszczu wodnym , przewodach, nagrzewnicy i chłodnicy

...i dlatego to się zwie zbiorniczkiem wyrównawczym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Menel_Star

System naczyń połączonych oraz różnica temperatur. Kiedy silnik się rozgrzewa, zwiększa się ilość płynu i może się przelewać do zbiornika, gdy ostygnie zmniejsza się i jest zasysany. Wszystko działa, gdy jest płyn w zbiorniku i nie ma powietrza w płaszczu wodnym , przewodach, nagrzewnicy i chłodnicy

 

Dzięki za drobiazgowe wytłumaczenie zasady działania tego patentu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość luzniakos

Jesli nie mam tej zóltej nakretki to bedzie to miało wpływ na pobieranie płynu ze zbiorniczka do chłodnicy?

 

wg mnie nie ma wpływu. A jeśli nie masz nakrętki to polecam Ci skorzystać z nakrętki do uszczelniacza do chłodnic...pasuje jak ulał. Ja juz straciłem 3 nakrętki do tego zbiorniczka ale na szczęście jeszcze znalazłem jedną butelkę po tym specyfiku w garażu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...