Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nierówna praca silnika maxima


Gość vmt_1982
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vmt_1982

Witam

 

Wczoraj nabyłem nissana maxime 98r 220tyś 3,0 automat sprowadzony przez pierwszego właściciela z kanady i mam pewien problem.

A mianowicie jak jest zimny nie chce palić ( trzeba trochę przegazować ) dodatkowo trochę nierówno pracuje nie widać tego na obrotomierzu bo wskazówka nawet nie drgnie ale czuc na kierownicy delikatne trzęsienie tak jagby sie leciutko dławił ( bez wzgledu na to czy jest zimny czy nie ) no i potrafi zgasnąć w trakcie jazdy ( tylko jak jest nierozgrzany ).

Co może być przyczyną???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w podobnej sytuacji ( mój nie gasł w trakcie jazdy ) po kupnie swojego, zresztą takiego samego jak twój.

Wyczyść przepustnicę, ja używałem specjalnego środka w sprayu i pomogło chociaż teraz po kilku miesiącach znowu będę to musiał zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vmt_1982

Witam

 

Właśnie szukam świec, przewodów i cewki też chyba wymienie no i przeczyszcze przepustnice bo wczoraj zbrakło mi czasu.

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie łańcucha rozrządu po jakim przebiegu warto go wymienić ;>??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoja wersja maximy nie ma przewodow ani glownej cewki, kazdy gar ma swoja cewke. te kwestie narazie odstaw na bok.

jesli lancuch nie dzwoni to nie ruszaj, czytalem o modelach maximy gdzie bude rdza zjadla a silnik jak ta lala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Rozrząd praktycznie dożywotni. U mnie trochę słychać, ale chłopaki w serwisie powiedzieli, że spoko i dwa lata bez zmian.

Edytowane przez Przedszkolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tym.

 

 

http://www.allegro.pl/item888947509.html

 

Ja już nabyłem i zabiorę się za profilaktyczne czyszczenie.

 

Oczywiście jakieś fotki będą. :jump:

 

I tak na marginesie to gratulacje z zakupu.

 

Zapodasz foty ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepustnica wyczyszczona , świece wymienione i problemu już nie ma :)

PZDR i dzieki za pomoc.

 

PS foty wrzuce tylko jeszcze musze go uprać :)

 

 

No i problem rozwiązany :rolleyes:

 

A jakie świeczki dałeś ?

Edytowane przez B 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vmt_1982

No niestety chyba dobrze sie nie przyłożyłem do sprawdzenia. Silnik nadal skacze i nierówno pracuje do tego jak dodam gazu to strzela mi powietrze w filtrze i dopiero wchodzi na obroty. Zrobiłem samodiagnostyke i wywaliło błędy P0300 i ten od czujnika spalania stukowego. To się nacieszyłem :(

 

Świece NGK pfr6g-11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezłe jaja. Pogadaj z wielkim wacem może on Ci pomoże w sprawie czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vmt_1982

do tego cały czas słysze stukanie w przepustnicy, silnik tak jakby się dławił słychać to na wydechu nawet, a w momencie dodania gazu słychać zassanie i pierdniecie we wlocie powietrza tak jakby przepustnica się za późno otwierała.

 

 

Może to przepływomierz :|

 

Widze że dałem niezły orzech do zgryzienia :D

Z moich obserwacji wnioskuje, że być może kończą mi się dwie cewki, a ich działanie jest losowe i dlatego komputer ma problemy z wskazaniem wadliwego cylindra. Dźwięk z wydechu jest identyczny jak po odłączeniu którejkolwiek

cewki tyle, że nie tak częsty i schematyczny. Jest to zupełnie losowe.

CO DO PIERDZENIA TO DZIEJE SIĘ TAK TYLKO NA GAZIE NA BENZYNIE NIE PIERDZI. MUSZE POSZUKAC JAKIEGOŚ DOBREGO MECHANIKA KTÓRY UMIE SŁUCHAĆ SILNIKA NIE TYLKO CZYTAĆ KSIĄŻKĘ SERWISOWĄ :)

Edytowane przez vmt_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przewody WN, kiedy były wymieniane. Ja bym jeszcze to sprawdził.

Edytowane przez Przedszkolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...