Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] GA16DS Nie pali


creativesb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam primerę na gaźniku, jakiś czas temu wymieniałem gaźnik bo gasł silnik, wymieniłem, i silniczek chodził wręcz idealnie równiutko i bez szarpania, wczoraj nie chciał odpalić bo badziewna kostka przy plusowej klemie zaśniedziała, naprawiłem, elegancko odpaliłem chodził sobie jakiś czas, zgasiłem, zamknąłem i poszedłem do domu, dziś z rana chciałem jechać do szkoły i kręcę i kręcę i nic..;/ dobra idę na autobus, po powrocie wyczyściłem świece(iskry nie sprawdziłem bo samemu nie dam rady) więc po kolei.. wlałem benzyny do gaźnika, odpalił, ale puściłem gaz i zgasł,a potem już nie odpalił, odłączyłem przewód od paliwa, i paliwo podaje..., kręciłem na zdjętym filtrze to widziałem jak buchał z dużą siłą dym z gaźnika co jakiś czas, jak próbował czasem załapać to tak trzęsło silnikiem że myślałem że wyrwie, czy to coś z zapłonem...?

Wymienione były: przewody, kopułka, palec rozdzielacza. Nie mam imobilizera, alarmu z odcięciem zapłonu i nic podobnego co mogło by zakłócić zapłon... i nie mam LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz lal do gaznika bene a auto nie bedzie mialo swojego zasilania paliwem i bedzie zimne na slabych swiecach to bedzie trzas strzelal dymil - widzialem taka sytuacje w 2400 nissana i nie bylo paliwa w baku

swiec tez nie mozesz wykluczyc

bo zaplon chyba by sie sam nie przestawil

 

tutaj naprawde nie ma nikogo kto sie zna na tych gaznikach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smyndrok

jeszcze moze cewka zaplonowa... aby sprawdzic czy nie ma przebicia najlepiej jest zamknac sie w ciemnym garazu bez swiatla:) wszystko wtedy widac! No i pasowalaby osoba do krecenia ew. do obserwowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem iskrę i jest na wszystkich świecach ok.., próbowałem go odpalić to jakby próbował, ale akumulator ledwo kręcił..., teraz ładuje akumulator, zapłon mam przyśpieszony prawie na max już od dłuższego czasu. Jak paliwo dochodzi (i zalewa świece które po każdym kręceniu muszę czyścić), jest iskra, łańcuch cały bo wałek się kręci jak odkręcę korek wlewu oleju, to co innego... silnik kaput, brak sprężania...? jutro sprawdzę sprężanie bo mam przyrząd.. A z tą benzyną do gaźnika to zawsze wożę ze sobą trochę benzyny w słoiczku i już parę razy doszedłem do tego że paliwo mi się skończyło a nie coś się zepsuło...(pływak szwankuje), bo teraz jak wlewam benzynę do gaźnika to też nie odpala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarioemP10

Mi się wydaje że to zapłon bo jak masz iskrę i paliwo dochodzi to coś z zapłonem a wiem bo sam kiedyś tak miałem,autko jeździło na przestawionym zapłonie normalnie aż któregoś dnia zgasł i ta sama sytuacja jest paliwo i iskra wszystko ładnie a odpalić nie chciał.Kolega mechanik pogrzebał i ustawił że na dotyk palił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde właśnie mu się też zdaje że coś z zapłonem, bo jak robiłem tą klemę to szczerze pociągnąłem parę razy ten kabel, może coś tam się urwało...

 

Naładowałem akumulator, wypaliłem świece palnikiem, i nic !, dwie ostatnie świece zalewa, pierwsza jest sucha, a druga okopcona, i po wykręceniu drugiej leci dym, silnik jakby próbuje..znaczy tak co jakiś czas jakby podskoczy, wygląda jakby próbował palić na ten właśnie 2 cylinder, jak zajrzę na tłoki, to niezła w każdym kałuża....Co teraz może być, przecież przewody, palec i kopułka prawie nowe...

 

Sprawdziłem sprężanie, jest równe czyli silnik jest ok( nie podaje wartości bo przecież to sprawdza się na ciepłym silniku), wziąłem do domu na grzejnik aparat zapłonowy z przewodami, cewkę i tranzystor ten z kielicha czyli wszystko co z zapłonem związane, może to coś da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarioemP10

Do ustawiania zapłon.Jak dwie zalewa a jedna sucha i jedna okopcona to na 80% że coś z zapłonem,mi się wydaje że kolejność w kablach jest nie tak i wszystko wariuje ale to moja teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już teraz zalewa wszystkie, kolejność ok, bo na kopułce oznaczone(1 od rozrządu) przewody prosto z grzejnika, i żadnej zmiany..., podmieniałem od kolegi cewkę, ale nic nie dało, chciałem cały aparat ale ma sterowany podciśnieniowo..., ciągle tak podskakuje co jakiś czas jakby chciał a nie mógł odpalić, nawet obrotomierz się podnosi leciutko...

A wyregulować zapłon czyli chodzi o opóźnienie, albo przyśpieszenie?

 

Sukces odpaliłem:D, wziąłem stary komplet świec, wypaliłem porządnie na gazie, włożyłem, trochę zaczął marudzić, to mu gaz w podłogę i zaraz odpalił, i teraz elegancko trzyma wolne obroty itp. zobaczymy jak jutro rano zapali to będzie ok

Edytowane przez creativesb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...