Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] LED do jazdy dziennej


Gość badger79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kratka z linka to ta, strasznie tanio, mnie kosztowało na pewno dwa razy więcej :) Jest to oczywiście zamiennik.

 

Lampy są pewnie na allegro też o 1/3 tańsze niż rok temu.

 

Uważam za bardzo ciekawą instalację wykonaną przez Yankee, ale tu pasują oryginalne halogeny. W mojej metodzie światła ledowe nie są idealnie spasowane, bo otwór po halogenach w kratce ma kształt owalny. Mimo to efekt wydaje mi się być przyzwoity, taki też chciałem osiągnąć. Montaż, nie jest jakoś super skomplikowany, ale wymaga nieco cierpliwości i pomysłu/sposobu jak to umocować - ja zastosowałem dodatkowe elementy blaszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, chciałem odświerzyć temat, jestem laikiem, no żarówkę wkręcę ale wiecej... to watpię. Mimo wszytko chciałbym sam zmontować światła do jazdy dziennej. Z założeniem sobie poradzę ale podłaczenie... i tu moje pytania:

1) mam 3 kabelki jeden podpinam do minusa aku drugi do kolorowego postojówek

trzeci do plusa po zapłonie ( jak wyżej ,,zielony w wiazce przy podszybiu" )

2) rozcinam ww kabelki, wlutowuje od świateł izoluje i jest git ???

3) przed zozcieciem kabli odłączam akumulator ???

za pomoc dziekuję.

Edytowane przez Borofik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz.

"-" na aku

jeden "+" na żaróweczkę od pozycji, możesz przeciąć przewód bez odłączania aku, jeśli pozycyjne są wyłączone i zaizolować;

drugi "+" najlepiej podłączyć pod alternator.

Miłej pracy - pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest głupie pytanie kolego!!!!! Gratuluje odwagi!!! /masz za to wielkiego "+"/

Ale w tym przypadku musisz mieć miernik /np.z marketu za 15 zł/ i zobaczyć na którym jest-daje napięcie w chwili gdy alternator pracuje.

Inny mdel samochodu a i alternatory też mogą być inne.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz Almę z przed 2004 roku oraz jeżeli pod jednym z pinów jest żółto czerwony kabel, to na 99% właśnie ten + idzie do kontrolki alternatora i po jego uruchomieniu daje 12V (sygnał kontrolny). Nie tnij kabla tylko kup szybkozłączkę (wpisz w allegro "szybkozłaczka" i daj ceny rosnąco). Po 1 zł sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam kolegów jestem właśnie w trakcie wybierania świateł dziennych led i proszę o podpowiedź osób które ostatnio montowały takie lampy.

Wybór po obserwacji na drodze jak widoczne są ledy w samochodach jadących z przeciwka padł na te podane w linkach,dzisiaj na przeglądzie pan podpowiedział mi żeby zwrócić uwagę na to żeby ledy wyłączały się po włączeniu świateł mijania(żarzą się po włączeniu mijania) i coś jest na rzeczy bo często widzę auta z włączonymi ledami i mijania,myślę że chodzi tu o jakość wykonania.Proszę o opinię używających podanych lamp

http://moto.allegro.pl/mocne-swiatla-do-jazdy-dziennej-dzienne-led-drl-rl-i2220458301.html

http://moto.allegro.pl/mocne-swiatla-do-jazdy-dziennej-dzienne-led-drl-rl-i2220458305.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich lamek nie posiadam. Co do sposobu podłączenia, to co opisujesz, to jest źle, niezgodne z przepisami. Światła do jazdy dziennej powinny sie wyłączać po załączeniu nawet świateł pozycyjnych, a tym bardziej po włączeniu mijania.

O sposobie podłączenia jest bardzo dużo na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy n16 na rynki skandynawskie mialy inna wiązke do fabrycznych DL czy moze roznila sie tylko jakimis detalami od pozostalych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Powiem Wam, że dzisiaj takie światełka założyłem do swojego samochodziku. Zakupiłem światełka

DayLight 4 - DRL 4 PHILIPS

 

I pomimo różnych recenzji po zamontowaniu zgodnie z załączoną INSTRUKCJĄ DZIAŁAJĄ SUPER!!! Żadnych zakłóceń radyjka, dają super widoczne światło, a że gasną po ok. 5-30 min (w zależności od uspokojenia się akumulatora) to nie feler :icecream: POLECAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak? instalacja zgodna z instrukcją i taki dziwny efekt no ja bym już był zły

Sorki, Gasną po 5-30 sek ale jak się dowiedziałem, to jeżeli napięcie wyrówna się to wtedy gasną. A co do instalacji to czytałem wiele opisów nt. sposobu podłączenia tych światełek i jednak po zamontowaniu i instalacji zgodnie z instrukcją działają OK. A wkomponowałem je obok świateł p. mgielnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

 

wydaje mi się że chyba coś nie tak... ?

powinny gasnąć dopiero po włączeniu zwykłych świateł ...

 

pozdroo

TAK... OCZYWIŚCIE że gasną w chwili włączenia świateł pozycyjnych. A moja uwaga co do opóźnionego ich gaśnięcia (tych led) to wynika z obserwacji po WYŁĄCZENIU silnika. Ale z tym już sobie poradziłem. Wystarczy wtedy włączyć dosłownie na chwilę dmuchawę, zwykle światła - coś co spowoduje wyrównanie napięcia i problemu nie ma. :)

 

Jest podobny temat o światłach dziennych,może ktoś to może połączyć.

Tak wygląda to u mnie z opisem podłączenia

http://forum.nissank...jazdy-dziennej/

Kupisz dobre światełka i tam z pewnością będziesz miał instrukcję montażu, jak i przepisy które określają ich zamontowanie.

Popatrz:

htp://www.swiatla-do-jazdy-dziennej-drl.pl/daylight/DRL_Stanzbogen_EN.pdf

post-55644-0-72347300-1349552414_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz dobre światełka i tam z pewnością będziesz miał instrukcję montażu, jak i przepisy które określają ich zamontowanie.

Popatrz:

htp://www.swiatla-do-jazdy-dziennej-drl.pl/daylight/DRL_Stanzbogen_EN.pdf

 

Koledze chodziło o pokazanie montażu w N16 przed liftem więc pokazałem,tematy są zdublowane więc dla porządku lepiej było by je połączyć a instrukcje "w dobrych światłach"oczywiście są ale czy pokazują mniej zorientowanym gdzie podpiąć w danym samochodzie np.+ po stacyjce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nic demontować wpinasz się do kabla(zielony bez paska) w pokazanej na fotce wiązce i gotowe.

 

No to już koledze wyjaśniłeś.

Ja myślałem o różnych modelach Nissankach, ale pewnie zainteresowani by wiedzieli jak dostac się do silniczka w swoim modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam
potrzebuję założyć jakieś ładne ledy do N16 po lifcie (zderzak z halogenami) budżet 200pln

Wg mnie ładne i rozsądne są tylko dwie opcje cięcie kratki w zderzaku albo wyjęcie halogenów i w to miejsce dzienne.
Bardziej skłaniam się ku drugiej opcji. Więc mam kilka pytań.
Czy da radę założyć jakieś okrągłe ledy w miejsce halogenów bez specjalnego rzeźbienia czyt. przeróbki mocowania halogenów? koniecznie muszę mieć możliwość powrotu do halogenów. 
Czy kratka w zderzaku łatwo wychodzi ?
Jak zdemontować halogeny ?

A może ktoś ma namiar na dzienne plug n play w miejsce halogenów ??

Rozważam jeszcze moduł który halogeny zamieniłby w dzienne oczywiście zmniejszając ich moc świecenia mimo wszystko chciałbym coś zgodnego z prawem chyba a to rozwiązanie niestety nie jest.

Edytowane przez malin_f1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem jakieś światłą do jazdy dziennej za 70 zł. okrągłe średnicy 70mm.
ja będę je montował po wewnętrznej stronie halogenów. będę wycinał otwory w tej czarnej kratce. a światła montował do pionowych elementów zderzaka (są tam takie żeberka i myślę że to będzie dobre rozwiązanie je tam doczepić).
kratkę wyciągało się w prosty sposób - wyciągało się ją na zewnątrz (trzeba zdemontować tablice rejestracyjną). ja to robiłem przy zdjętym zderzaku (miałem łatwiej). kratka trzyma się na specjalnych plastikowych wsuwkach (nie wiem jak to nazwać). zajrzyj za zderzak to zobaczysz.
halogeny przykręcone są na śruby. najłatwiej jest je od spodu wykręcić. co do ich zastępowania św. do jazdy dziennej to nie rozmyślałem nad tym. ale widziałem że są dostępne swiatła o srednicy 90mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak będę wycinał kratkę to wolę kupić philipsy te najmniejsze 4 ledowe mam je w innym samochodzie i sprawują się super.

Pytanie ktoś wie jak sterowane są światła drogowe w n16 i halogeny ? chodzi mi o to czy plusem czy masą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jak zamontować ledy do jazdy dziennej do  almery N15

mam już ledy są tam trzy kabelki gdzie je podpiąć  ,czy muszę dokupić moduł ?

jest różnica w podłączeniu międzi n15 a n16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...