Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Zbyt duże spalanie??


Gość Stychu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nissana Primere 1.6 SLX 1997rok - benzyna,hatchback

 

Chodzi mi o spalanie paliwa, ponieważ nie orientuje się zbytnio jak to jest w nissanach gdyż mam go pierwszy raz.

 

Stwierdziłem po ostatnich dniach że samochód pali 11,6 litra wydaję mi się że to jest trochę dużo, ponieważ kolega mówił że powinien spalić jakieś 9 litrów.

Proszę o jakąś pomoc. Czy to tak ma być czy to może być problem z czymś w samochodzie.

 

PS: Jakie powinny być mniej więcej obroty po odpaleniu silnika na postoju na zimno a jakie na ciepłym na postoju??

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nissana Primere 1.6 SLX 1997rok - benzyna,hatchback

 

Chodzi mi o spalanie paliwa, ponieważ nie orientuje się zbytnio jak to jest w nissanach gdyż mam go pierwszy raz.

 

Stwierdziłem po ostatnich dniach że samochód pali 11,6 litra wydaję mi się że to jest trochę dużo, ponieważ kolega mówił że powinien spalić jakieś 9 litrów.

Proszę o jakąś pomoc. Czy to tak ma być czy to może być problem z czymś w samochodzie.

 

PS: Jakie powinny być mniej więcej obroty po odpaleniu silnika na postoju na zimno a jakie na ciepłym na postoju??

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Witaj, pierwsza myśl jaka przychodzi mi do głowy to uwalona sonda lambda (samochód chodzi wtedy na trybie awaryjnym i pali jak smok) obroty to na zimnym : 1300-1500, na ciepłym: +/-: 700-900

Ps. miej na uwadze też, że zima, zaspy, później dogrzany silnik, krótkie dystanse na zimnym silniku itd idt :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, pierwsza myśl jaka przychodzi mi do głowy to uwalona sonda lambda (samochód chodzi wtedy na trybie awaryjnym i pali jak smok) obroty to na zimnym : 1300-1500, na ciepłym: +/-: 700-900

Ps. miej na uwadze też, że zima, zaspy, później dogrzany silnik, krótkie dystanse na zimnym silniku itd idt :) pozdrawiam

 

dzięki wielkie:) sprawdzę tak jak mówisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zapytać innego kolegi, który powie że np 12 powinien palić, a wtedy pozostanie tylko się cieszyć, że pali mniej niż powinien :D :D

 

A tak na poważnie, to najwięcej zależy od miejsca i sposobu jazdy.

Przecież nie da się odpowiedzieć na tak postawione pytanie.

12 l to bardzo dużo jak na spokojną jazdę w cyklu mieszanym.

12 l to niemożliwie mało jak na lecenie autostradą 200 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też p11 1,6 od roku i już sie przyzwyczaiłem ze pali około 11-12 litrów po mieście przy normalnej w miare dynamicznej jeżdzie. Jak próbowałem jeżdzić jak dziadek to udawało się zejść do 9 litrów ale tylko latem (ale tak sie nie da jeżdzic). Na pocieszenie w trasie pali około 7 litrów przy średniej 120 czasami dociśnięte do 180. Niestety taki urok słabego silnika w ciężkim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...