Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Swiatła dzienne


snikers77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość longer 81

No to dzięki,wsadzenie paska do środka reflektora odpada,bo nie będę go rozbierał jeżeli jest klejony,a poza tym to u nas wybudowali im nowy komisariat,wprowadzili się z miesiąc temu,czują się teraz jak strażnicy texasu,tylko że na znakach się nie znają bo tam gdzie mają wyjazd jest zakaz wjazdu od strony drogi,a pakują się tam aż miło,ciekawe czy sami sobie potem mandaty wystawiają.Już dwa razy chcieli mnie pozbawić dowodu rejestracyjnego,jak kupiłem auto to tablica była podświetlona na niebiesko,zanim zmieniłem,to raz jak bym dowód stracił,a potem jak jechałem na halogenach i postojówkach to ten drugi raz było.Teraz patrzeć jak się doj*b....... do paseczków pod reflektorami.

 

 

A przy okazji przytoczę jeszcze jedną sprawę związaną z oświetleniem,kolega w swoim autku za grillem z przodu ma wsadzone stroboskopy i jadąc niekiedy za kimś,jak je załączy to autko przed nim zjeżdza od razu na pobocze,ciekawe kiedy on trafi na jakiś tajniaków,albo po prost inteligentniejszego strażnika. :shiftyninja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj longer Droga to nie gra Video..Myślcie czasem o innych bo w końcu traficie na jakichś kozaków co wam te stroboskopy i halogeny młotkiem wyregulują. Tu nie Ukraina gdzie po Lwowie jeżdzą na długich a nawet i szperaczach i montują neony pod swe łądzianki, a do tego obowiązkowo przyciemniaja wszystkie szyby, bo jak tam mówią; Nikt nie chce jeździć w akwarium. Pomijam fakt, że na skrzyżowaniu z sygnalizacją jedzie pierwszy ten, kto ma większy i bardziej poobijany samochód i nie koniecznie musi mieć zielonebiggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam!

Może trochę odświeżę temat... Czy ktoś może ma zdjęcia primerki P11.144 z zamontowanymi światłami do jazdy dziennej - chciałbym zobaczyć jak to wygląda. Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobiłeś że światła dzienne gasną Ci jak zapalisz mijania?? bo tak powinno być.. i czy masz w ogóle tak zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te światła są bez sensu. Dlaczego? Kiedyś się zainteresowałem, poszperałem, poczytałem i nie widzę żadnych korzyści z ich stosowania. Bo tak: oszczędność paliwa na poziomie błędu pomiaru, oszczędność żarówek - trudna do oszacowania, akumulatora tak samo. Czyli co, zostaje wygląd. No chyba, że widoczność w ostrym słońcu - bo na pewno mocne LEDy są lepsze niż zwykłe żółte żarówki. Ja akurat mam ksenon więc raczej jestem widoczny dobrze.

Jestem jeszcze w stanie uwierzyć, że taksówkarz robiący kilka (kilkanaście?) tysięcy km miesięcznie coś zyska, oszczędzi. Ale 150zł dla wątpliwego wyglądu wydawać to wg mnie przesada. Moim zdaniem już lepiej te pieniądze wydać na coś, co naprawdę poprawi bezpieczeństwo czy niezawodność niemłodego przecież samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobiłeś że światła dzienne gasną Ci jak zapalisz mijania?? bo tak powinno być.. i czy masz w ogóle tak zrobione?

 

Możesz kupić zestaw świateł już z odpowiednim automatem włączajacym (ale to zwykle kosztuje kilka stów w zestawie)

Możesz też kupić na allegro sam automat

 

Albo zdecydowanie najtaniej idziesz do sklepu elektrycznego, kupujesz przekaźnik 561 za bodajże 5zł i podłaczasz tak, jak opisałem w linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nikt nie wpadnie na pomysł aby zamiast obwieszać Nissana super dziennymi lampkami z allegro to kupić sobie auto które już z salonu wyszło z takim światłami? było by wszystko legalne i zgodne z ustawami...

 

wg mnie te światła którymi tak się zachwycacie ani nie dodają uroku ani nie świecą tak jak powinny, jak masz włączone pozycje i mijania to znacznie lepiej jesteś widoczny na drodze niż jeżdżąc z takim badziewiem. Zamiast inwestować w światła dzienne zainwestujcie w coś co faktycznie poprawia bezpieczeństwo, nowe opony czy coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobiłeś że światła dzienne gasną Ci jak zapalisz mijania?? bo tak powinno być.. i czy masz w ogóle tak zrobione?

 

Podłączone mam w ten sposób, że świecą się tylko i wyłącznie LED-y bez świateł mijania. Największym problemem było przeciągnięcie kabla i podłączanie go pod zapalniczkę (jest tam napięcie) co umożliwia, że lampy automatycznie się włączają po przekręceniu stacyjki. Zapalając światła mijania, pozycyjne LED-y automatycznie gasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Największym problemem było przeciągnięcie kabla i podłączanie go pod zapalniczkę (jest tam napięcie) co umożliwia, że lampy automatycznie się włączają po przekręceniu stacyjki.

 

A po co ciągnąć kabel aż do zapalniczki?

 

to pod maską nie ma plusa po stacyjce?

Skoro almera ma (patrz mój link powyżej) to primera z pewnością też ma coś podobnego.

Edytowane przez nunu85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a dlaczego nikt nie wpadnie na pomysł aby zamiast obwieszać Nissana super dziennymi lampkami z allegro to kupić sobie auto które już z salonu wyszło z takim światłami? było by wszystko legalne i zgodne z ustawami...

 

mając luźne 70-80 tys. zł na nowe auto klasy średniej faktycznie nie obwieszał bym Nissana lampkami. DRL zamontowane zgodnie Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 4 maja 2009 oraz Regulaminy nr 48 i 87 (wytyczne komisji dotyczące świateł do jazdy dziennej) są źródłem światła, które jest jak najbardziej legalne

 

wg mnie te światła którymi tak się zachwycacie ani nie dodają uroku ani nie świecą tak jak powinny,

 

zdziwiłby się, jak potrafią ładnie świecić :)

 

jak masz włączone pozycje i mijania to znacznie lepiej jesteś widoczny na drodze niż jeżdżąc z takim badziewiem. Zamiast inwestować w światła dzienne zainwestujcie w coś co faktycznie poprawia bezpieczeństwo, nowe opony czy coś

 

zawsze byłem zwolennikiem zakładania nowych opon, nawet do auta które ma już 10 lat

Edytowane przez daryka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie podkupilem swiatelka Philips DayLight 4

12820wledx1_rtv_.jpg

Mysle że juz odpowiednio potanialy zeby sie nimi zainteresowac, zaplacilem 200zl z hakiem. Maja juz w komplecie przekaznik do wylaczania po zapaleniu swiatel mijania.

Tutaj film instruktażowy:

 

http://www.youtube.com/watch?v=pb21i7Btg5s&feature=related

 

Dorzuce zdjecia po zamontowaniu. Pewnie po weekendzie.

 

A oto i światełka już po zamontowaniu:

IMG_6346%2B.JPG

 

Zapalają sie odrazu po odpaleniu silnika i natychmiast gasną po włączeniu swiateł postojowych. Po mimo tylko 4 diod są bardzo jasne (zdjęcie tego w pełni nie oddaje).

Edytowane przez voyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem w primerze p11 swiatla dzienne diodowe ,mam maly problem ze znalezieniem kabla przy stacyjce plusowego do podlaczenia kabelka ze swiatel dziennych.Chodzi o to zeby po odpaleniu samochodu zapalaly sie od razu swiatla dzienne a po wlaczeniu swiatel mijania gasly te pierwsze.

Możesz się wciąć w dowolny przewód, w którym pojawia się napięcie po przekręceniu kluczyka - ja się wpiąłem pod zasilanie wycieraczek przednich białym kablem od dziennych, a pod pozycyjne przednie kablem żółtym. Zakładam, że masz w dziennych światłach automat, który je wyłącza po włączeniu pozycyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się jakoś to zrobić bez tego automatu?

 

 

Toż napisałem kilka postów wyżej że możesz sobie sam zrobić automatyczny włącznik za pomocą jednego przekaźnika.

 

Wystarczy przeczytać.

 

Możesz mieć dwie lewe ręce, a i tak sobie zmontujesz- nie ma tam żadnej filozofii.

Edytowane przez nunu85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem w primerze p11 swiatla dzienne diodowe ,mam maly problem ze znalezieniem kabla przy stacyjce plusowego do podlaczenia kabelka ze swiatel dziennych.Chodzi o to zeby po odpaleniu samochodu zapalaly sie od razu swiatla dzienne a po wlaczeniu swiatel mijania gasly te pierwsze.

 

 

Jeśli masz światła z automatem sterującym to biały kabel w cokolwiek, co ma prąd po przekręceniu kluczyka. Ja się wpiąłem w podłączenie silniczka wycieraczek. Żółty kabelek na plusa pozycyjnych, czarny na masę i chodzi elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz z automatem to masz spokój, ale zawsze można tańsze bez automatu a automat zrobić z przekaźnika zwykłego za 5zł, będzie to samo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wiatm,

Może to śmieszne ale mam problem z montażem Philipsów Daylight 4 a mianowicie po montaży zgodnie z załączoną instrukcją światła nie gasną po zapaleniu postojowych. Wpiąłem się pomarańczowym kabelkiem do czerwonego postojówki tj plusa wg instrukcji. Światła zapalają się po przekręceniu stacyjki gasną po zgaszeniu ale nie gasną po odpaleniu świateł postoju. Co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...