Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

lampka płynu spryskiwaczy


stevenson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK. wiem, że powinienem poszukać w instrukcji, ale tu będzie szybciej..... czy lampka poziomu płynu do spryskiwaczy świeci się u was gdy brak płynu....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kielce44

OK. wiem, że powinienem poszukać w instrukcji, ale tu będzie szybciej..... czy lampka poziomu płynu do spryskiwaczy świeci się u was gdy brak płynu....?

[/

No ładnie nawet nie wiedziałem iż coś takiego jest ... szkoda że nie ma podgrzewanych dyszy spryskiwaczy i przedniej szyby to by było coś.Jak się owa lampka objawia ? jak miałem zamarzniety płyn to nic nie świeciło a jeszcze nie zdarzyło mi się wypryskać do dna zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. wiem, że powinienem poszukać w instrukcji, ale tu będzie szybciej..... czy lampka poziomu płynu do spryskiwaczy świeci się u was gdy brak płynu....?

[/

No ładnie nawet nie wiedziałem iż coś takiego jest ... szkoda że nie ma podgrzewanych dyszy spryskiwaczy i przedniej szyby to by było coś.Jak się owa lampka objawia ? jak miałem zamarzniety płyn to nic nie świeciło a jeszcze nie zdarzyło mi się wypryskać do dna zbiornik.

 

ja "wypryskalem" zbiornik do zera i....zadna lampka sie nie swieci.Wersja TEKNA...chociaz wydaje mi sie ze w tym wypadku wersja nie wiele wnosi.

pzdr,

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W qashqaiu w modelu sprzed liftingu na pewno nie ma takiej kontrolki. To nie niemiecka technika :(

Co do wersji po liftingu to chętnie przeglądnąłbym instrukcję obsługi nowego komputera pokładowego. Być może wyświetla on właśnie informacje o wyczerpaniu płynu do spryskiwaczy tak jak ma to miejsce w MAXI-DOT w Audi. Do tej pory widziałem tylko zdjęcia graficznych informacji o otwartych drzwiach, nieapięciu pasów i ustawieniu tempomatu. Ciekawe czy wzorem VW wyświetlają się tam jeszcze inne tego typu informacje (oczywiście oprócz tych standardowych jak spalanie, dystanse, prędkości itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość micstach

Roznica miedzy Tekna a Acenta jest taka, ze plyn szybciej sie konczy bo leci rowniez na reflektory - przy kiepskiej pogodzie poprostu dolewam w ramach relaksu i spaceru z psem - lampka rzeczywiscie bylaby idealnym rozwiazaniem, dziwne bo mialem taka w 11 letniej Carismie - nie rozumiem dlaczego to nie jest standard w nowych samochodach (a przynajmniej w samochodach w tej cenie i w takim wyposażeniu).

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie kosztów, jeśli to nie jest coś co przyciągnie potencjalnego klienta to można tego nie montować i oszczędzić parę $$, tak zaprzestano montować osłon dolnych silnika, często listew, pokryw silnika, oraz mnóstwa elementów o których nawet nie wiemy, za to dają duże felgi, nawigacje, inne szmery bajery bo to są elementy która ściągną ludzi do salonów. Jeśli chcemy mieć wszystko wystarczy popatrzeć na cennik BMW, Mercedesa lub Audi, tam nie ma kompromisów, każda śrubka jest osłonięta, odpowiednio zabezpieczona, samych osłon silnika jest kilkanaście, zderzak składa się z kilkudziesięciu elementów itp. Jakość jest w standardzie, a za wyposażenie typu navi, skóra, alusy, inne dodatki trzeba słono zapłacić. w tych markach nikt nie chowa niedoróbek, oszczędności, tandety pod płaszczem wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość micstach

chyba nie ma co aż tak dramatyzowac ;) na otarcie łez Nissan zamontował piekny bagnecik przy korku, ktorym mozemy sobie sprawdzic poziom - szczerze sie usmiałem jak to zobaczyłem przy pierwszym uzupełnianiu plynu - no mega bajer ;)

 

pozdro.

 

ps. moze moglem o tym nie wspominac - bo troche traca wsia - ale mnie to - mimo wydanych 92 tys - troche bawi.

Edytowane przez micstach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. moze moglem o tym nie wspominac - bo troche traca wsia - ale mnie to - mimo wydanych 92 tys - troche bawi.

e tam nie wspominać, dobre, dobre, w czasach connectów, bluetothów i innych bajerów szarpnęli się na miareczkę w zbiorniczku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy odbierałem auto to miałem na wlewie zbiornika płynu do wtryskiwaczy niebieski dekielek bez bagnetu. Był tak spasowany i zamocowany, że odpadł i zginął w czeluści komory silnika. W serwisie zmienili na dekiel nożem pasowany z bagnetem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że tak zapytałem, ale jakoś nagle to do mnie dotarło. Przecież takie "cuś" to jest w najprostrzych modelach innych marek. Myślałem, że coś się u mnie przepaliło, czy co.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Jeżdżę QQ+2 po liftingu i niestety brak kontrolki od spryskiwaczy trochę mnie zaniepokoił...ale jak zasugerował micstach, trochę relaksu nie zaszkodzi. sceptyk, miałem podobną sytuację z dekielkiem ale po półgodzinnej walce z lampą zapożyczoną od przydrożnego mechanika i kombinerkami jakoś się udało...to akurat w qashqaiu z 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy jak i masa innych to po prostu kibel jakich mało. Mam Teknę po lifcie i jak się zorientowałem, że nie ma czegoś tak prostego aż się zaśmiałem. Vectra B 1999 rok miała tą funkcję jak i ostrzeżenie o przepalonych żarówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez wczoraj mi sie skonczyl plyn i tez sie zastanawialem nad sygnalizacja a w zasadzie nad tym czy jest, no i mam odpowiedz. Troche lipa ze takie auta nie sa wyposarzone w tak prosty wskaznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...