Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11] zapach ropy w td


Gość chmura lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chmura lukasz

co jakiś czas czuć olej napędowy w środku i na zewnątrz, pod maską widać spocone przewody przy wtryskach. Czy to może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

Po co wymieniać całe przewody - przecież raczej nie są dziurawe. Za pocenie przewodów i zapach ropy winę ponoszą raczej podkładki. Nie powinno się drugi raz ich zakładać (są miedziane bądź mosiężne) bo się odkształcają. Kosztują grosze i lepiej kupić zapas, bo nie zawsze nowe dobrze spasują. O ile dobrze pamiętam, to jest w nich dziurka, która musi znaleźć się w odpowiednim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypuszczam że masz pompe i wtryski boscha , jak tak to masz elastyczne przewody od przelewu a w takim razie wymień je jak najprędzej bo raz że śmierdzi a dwa że bez potrzeby idzie na ziemie... ja u siebie wymieniłem na "Fagumita" grubościenne niezbrojone. jeżeli by cie interesowało to moge jutro zobaczyć jakie oznaczenie mają te przewdy, pasują idealnie. Jurgenik podkładki są w przypadku zasilania Zexela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

Jurgenik podkładki są w przypadku zasilania Zexela.

OK, dzięki za info - ja mam właśnie ZEXELA - nie wiedziałem, że w przewodach też jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam kolegów. Ja mam inny problem. Te podkładki pod przewodami przelewowymi zamówiłem w nissanie. Ale mechanik powiedział, że są złe, bo na nich powinien być taki rowek dookoła, a na tych z ASO nic takiego nie ma. Są tylko 3 dziurki takie malutkie. Czy mechanik się myli?? Proszę o odp. bo ropę czuć już wszędzie.

 

Moje pytanie nie aktualne. Płaskie podkładki też pasują. Jednak mechanik się mylił na moje szczęście tym razem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...