Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] - piszczenie przy maksymalnym skręcie


Gość 5prus8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, co może być nie tak jeśli na pełnym skręcie obojętnie w lewo lub w prawo kiedy stoję w miejscu i dodam na luzie lub przy ruszaniu gazu to piszczy mi coś pod maską tylko nie wiem dokładnie co, czy miał ktoś może podobny problem jeśli tak to proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wymienić,tylko najpierw zmierz jego długość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objaw ma jakby pompa wspomagania się kończyla, bo pisk ma tylko przy pełnym obrocie, na poczatek sprawdz poziom plynu od wspomagania w zbiorniczku wyrownawczym. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby pompa się kończyła to cały czas by coś było a tutaj ewidentnie paski po co komplikować jasną sytuację, jak to nie pomoże w co wątpię, to można dalej szukać.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pojawił sie pisk przy pelnym obrocie ale tylko jak w lewo skręcam. Paski wymienione pół roku temu wszystkie ładnie naciągnięte. Ale jak wlazłem wczoraj pod auto to się okazało żę magiel leje z prawej strony. Niestety nie mam teraz kasy na regeneracje i musze tak jeżdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przy maksymalnym skręcie ciśnienie czynnika w układzie wspomagania kierownicy rośnie, i żeby nie uszkodzić instalacji otwiera się zawór przelewowy. Więc w prawidłowo działającym układzie maksymalny skręt nie ma prawa niczego uszkodzić. Gdy pasek jest do kitu (ew. słabo naciągnięty) ciśnienie nie wzrasta do poziomu otwarcia zawóru, tylko wcześniej z tytułu większego obciążanie pompy, ślizga się pasek. U mnie objawy były identyczne, naciągnięcie paska pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja z moja primera (2.0 slx benzyna) mam taki problem, tyle ze nie tylko przy skrecie ale jak jade nawet prosto... poczatkowo gosc od ktorego kupila twierdzil ze przy skrecie tak piszczy to cos z przodu przy wachaczu... niestety od jakiegos tygodnia piszczy bez wzgledu na to czy skrecam czy tez nie... czy u was tak sie ... dzieje czy to ten sam problem wyzej opisany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z moja primera (2.0 slx benzyna) mam taki problem, tyle ze nie tylko przy skrecie ale jak jade nawet prosto... poczatkowo gosc od ktorego kupila twierdzil ze przy skrecie tak piszczy to cos z przodu przy wachaczu... niestety od jakiegos tygodnia piszczy bez wzgledu na to czy skrecam czy tez nie... czy u was tak sie ... dzieje czy to ten sam problem wyzej opisany...

Redhodka a moze Tobie piszczy wahacz gorny? A nie jest to czasem raczej takie skrzypienie z przodu od kola?.Sprobuj rano pobujac przodem i uslyszysz czy cos skrzypi. Tak sobie pomyslalem bo piszesz ze nawet to piszczy nie tylko jak skrecasz ale takze jak jedziesz prosto. Jezeli nie wahacz to tak jak pisza koledzy albo pasek od pompy wspomagania lub tez kolo na pompie wspomagania moze tez byc juz wyrobione.Moze wyjscie drastyczne ,ale ja potraktowalem pasek odrdzewiaczem i przestal piszczec .Jesli przestanie to bedziesz mialal pewnosc ze to pasek do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wyjscie drastyczne ,ale ja potraktowalem pasek odrdzewiaczem i przestal piszczec .Jesli przestanie to bedziesz mialal pewnosc ze to pasek do wymiany.

 

Wcale nie drastyczne - wd40 albo pochodne na pasek, to swoiste serum prawdy :D Byle nie na nowy, bo potraktowanie takim specyfikiem skróci mocno jego żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to piszczy przy przednim lewym kole... faktycznie jak nam gosc pokazywal to jak go docisnal to skrzypial ale teraz piszczy w czasie jazdy jak sie jedzie dosc spokojnie jak sie przycisnie to przestaje i przy dotknieciu hebla tez przestaje... a i nie ma znaczenie czy nawierzchnia jest idealna czy sa typowe polskie drogi :-P...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można robić problem z powodu wymiany paska, problemu piszczenia znika i przestajecie ludzi rano wk#$%#ć jak odpalacie a w zimie się problem nasili z powodu niskiej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można robić problem z powodu wymiany paska, problemu piszczenia znika i przestajecie ludzi rano wk#$%#ć jak odpalacie a w zimie się problem nasili z powodu niskiej temperatury.

U mnie przy paleniu nie piszczy. Piszczy przy maksymalnym skręcie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość beatfanatic

mam to samo w swojej P11. dźwięk przypomina jakby obcieranie paska czy opony o plastik (opony sprawdzałem

są nie tknięte) i występuje tylko przy zimnym silniku i skręcaniu w lewo bądź prawo..

 

chcę z tym pojechać do mechanika, myślicie że do pasek od pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok... ale wy piszecie ze wam piszczy jak skrecacie... a ja jak jade prosto to nawet piszczy... bylam dzisiaj u mechanika bo mialam jakis czas problem z chlodnica (lepiej nie opisywac calego wydarzenia) i mi mowił ze to moga byc klocki hamulcowe ... kurcze musze tylko sprawdzic czy to ich koniec eksploatacji czy tez samo oczyszczenie układu wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zamiast tak gdybać to sprawdzić profilaktycznie paski, sprawdzić stan gumy i je naciągnąć odkręcając śrubę tylko nie za mocno bo jak strzeli to narobi bałaganu. a jak to nie pomoże to szukać problemu dalej.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak maja paski piszczec przy lewym kole skoro sa z prawej strony...

 

a sprawdz może, jak to oczywiście nie wahacz górny, czy nie obciera blacha za tarczą, nieraz przez nieuwagę się podegnie i jest lipa strasznie potrafi piszczeć, albo coś puściło na niej i też jest tak samo, klocki piszczą podczas hamowania a nie jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redhodko. Sama piszesz ze jak go facet docisnal to skrzypialo. Przeciez musial go docisnac na postoju. Wdlug mnie jak nic tylko wahacz gorny skrzypi.Piszesz ze tam cos z chlodnica Ci robi mechanik. To nie jest duzo roboty. Niech go wykreci i przesmaruje.Najlepszy by byl smar do tulejek plastikowych. U mnie za puszke wolali 30zl. Ja osobiscie dostalem smar czeski od kolegi . Oni stosuja go do smarowania kombajnow. Na razie nie skrzypi. Jak zacznie znowu to wtedy wymienie na nowe. Znowu herezja ale jesli nie masz innego to daj zwykly smar bo i tak jesli Ci zacznie znowu skrzypic to wtedy nowy. Kiedys kolega mi mowil ze anglicy takie tulejki smaruja smalcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odgrzeję temat. Pasek piszczał - płyn był, naciągnięcie pomogło. Mechanik wziął za regulację 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...