Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] gaśnie przy dojeżdzaniu do swiateł niskie obroty.


Gość Manio83Wawa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Manio83Wawa

Witam wszystkich.

Posiadam Nissana Primera P10 Sedan (GA16DE) Benzyna/Gaz.

 

Mam nastepujący problem:

Od wczoraj auto zaczeło mi gasnąć gdy dojeżdzam z dużą predkością do świateł i nacisnę sprzegło, problem ten pojawia sie na gazie, jak i na benzynie. Dodam jeszcze, że dzieje się, to tylko i wyłącznie na ciepłym silniku.

 

- Na zimnym jest no można powiedzieć, że wszystko w pożadku. Są oczywiście nowe przewody, nowe świece, Nowy filtr paliwa, oraz nowy filtr powietrza.

- Dodam jeszcze iż przy wtryskach jest taki grzybek od podciśnienia, gdy go odłącze obroty wzrastają, gdy podłącze - Gaśnie. Wcześniej normalnie chodził z tym odłączonym gumowym wężykiem... Obudowa filtra cała nie popękana.

 

Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

podłącz go pod komputer mi sie wydaje ze jakiś czujnik mógł paść i nie musi sie wcale zapalać lampkana desce rozdzielczej. Mama podobne objawy i mi wykazało na kompie czujnik połozenia przepustnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ściągnąłeś wężyk od podciśnienia i chodzi ci dobrze na biegu jałowym , to prawdopodobnie masz przyblokowany silnik krokowy od biegu jałowego, bo dostarcza on dodatkowe powietrze w czasie przymykania przepustnicy.Spróbuj wykręcić i przeczyscic silnik krokowy.Ewentualnie może byc jeszcze czujnik temperatury , podaje za bogatą dawkę ,jeżeli po ściągnięciu wężyka obroty rosną ponad 1000obr ,to może być on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Posiadam Nissana Primera P10 Sedan (GA16DE) Benzyna/Gaz.

 

Mam nastepujący problem:

Od wczoraj auto zaczeło mi gasnąć gdy dojeżdzam z dużą predkością do świateł i nacisnę sprzegło, problem ten pojawia sie na gazie, jak i na benzynie. Dodam jeszcze, że dzieje się, to tylko i wyłącznie na ciepłym silniku.

 

- Na zimnym jest no można powiedzieć, że wszystko w pożadku. Są oczywiście nowe przewody, nowe świece, Nowy filtr paliwa, oraz nowy filtr powietrza.

- Dodam jeszcze iż przy wtryskach jest taki grzybek od podciśnienia, gdy go odłącze obroty wzrastają, gdy podłącze - Gaśnie. Wcześniej normalnie chodził z tym odłączonym gumowym wężykiem... Obudowa filtra cała nie popękana.

 

Bardzo proszę o pomoc

Jesli by to było tylko na gazie to musisz zmienić styl jazdy, nie wciskać sprzęgła dopuki samochód prawie się nie zatrzyma lub przysłonić wlot powietrza wkładając w niego rurę plastikowa żeby bespośrednio nie dmuchało we wlot, bo dostaje za dużo powietrza i gasnie. Ale u Ciebie dzieje się tak i na benzynie to może przepływomierz sie przycina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...