Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

W poszukiwaniu pierwszej maximy


Gość tynek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcę kupić maximke 97' do 99' rok i w związku z tym , że jeszcze nigdy nie miałem przyjemnosci jechac tym autem a moja wiedza na ich temat ogranicza sie do tego co znalazłem w necie (do tej pory) chciałbym dowiedziec się na co zwracac szczególną uwage podczas oględzin takiego auta, a takze jakie macie drodzy forumowicze wrazenia z jazdy waszymi maximkami , czego moge sie spodziewac prowadzac taka bryke :dribble: .Szczególnie bede wdzięczny za info odnosnie trwałosci zawieszenia na naszych drogach.

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedz :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz dbał to praktycznie bezawaryjny, miękkość zawieszenia dobierzesz sam w zależności od producenta- to amortyzatory bardzo trwałe (Tokico, Kayaba, Sachs), klocki bez liku, filtry dostępne , elektryka bezawaryjna, polecam silniki 1998 - bardzo dobrze znoszą zagazowanie. Układ wydechowy, jeśli będziesz konserwował to 300- 400 tys., od czasu do czasu wstawka, ale bardzo trwały. Zwróć uwagę na korozję tylnej części podwozia. Wszystkie płyny do wymiany - pomimo serwisowania, często w serwisach jest lane byle g..... Próbnik kolorów olejów i płynów przyda się. Jeśli automat sprawdź czy nie szarpie. Odgłosy silnika na postoju, w trakcie jazdy, swobodny tor jazdy. Klima - czy chłodzi i jak szybko następuje schładzanie. Geometria, stan zawieszenia, tarcze, ABS, EPS i jeśli jest to inne wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...