Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] numer silnika i nadwozia


Gość benuch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Numery masz na ścianie grodziowej pod maską od strony pasażera i w dowodzie rejestracyjnym na pierwszej stronie jeśli mnie pamięć nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer nadwozia jest na ścianie grodziowej - jak otworzysz maskę to z pewnością zobaczysz. Gdzieś czytałem, że VIN jest tez wybity obok siedzenia pasażera. Czy ktoś to może potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numery masz na ścianie grodziowej pod maską od strony pasażera i w dowodzie rejestracyjnym na pierwszej stronie jeśli mnie pamięć nie myli.

Zgadza się VIN jest na pierwszej stronie dowodu, ale czy z niego odczytam te numery? Poza nim i numerem rejestracyjnym nie żadnych innych numerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się VIN jest na pierwszej stronie dowodu, ale czy z niego odczytam te numery? Poza nim i numerem rejestracyjnym nie żadnych innych numerów.

Jeżeli od wyjazdu z fabryki do chwili obecnej silnik nie był wymieniony, albo był wymieniany w ASO, to na podstawie VIN powinieneś móc ustalic nr silnika, prawdopodobnie i nadwozia (choć tutaj to już pewności nie mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się VIN jest na pierwszej stronie dowodu, ale czy z niego odczytam te numery? Poza nim i numerem rejestracyjnym nie żadnych innych numerów.

 

Jeśli się nie mylę VIN i numer nadwozia to raczej to samo. Numeru silnika nie musisz mieć, od jakiegoś czasu jest traktowany jako część zamienna i nie wbijają numerów silnika do dowodu.

 

A z tym numerem obok pasażera to wydaje mi się że dotyczy to P11.144. Fajnie jakby to ktoś potwierdził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę VIN i numer nadwozia to raczej to samo. (...)

Jeżeli, jak pisałeś wcześniej, wyżej, że i nr nadwozia jest wybity, i VIN jest wybity to znaczyłoby że są róże, i tym samym VIN to jednak nie to samo. Bardzo ładnie ktoś określił VIN jako swoisty "PESEL" auta, z którym opuściło fabrykę. Po opuszczeniu fabryki auto może doznać różnych przeszczepów i modyfikacji, ale wszystko rejestrowane pod jednym "PESELEM". ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym numerem obok pasażera to wydaje mi się że dotyczy to P11.144. Fajnie jakby to ktoś potwierdził :)

 

W tino jest pod siedzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę VIN i numer nadwozia to raczej to samo. Numeru silnika nie musisz mieć, od jakiegoś czasu jest traktowany jako część zamienna i nie wbijają numerów silnika do dowodu.

 

A z tym numerem obok pasażera to wydaje mi się że dotyczy to P11.144. Fajnie jakby to ktoś potwierdził :)

Zgadza się Piotrek

Właśnie zadzwoniłem do serwisu Nissana potwierdzili co piałeś że VIN to numer nadwozia, natomiast silnik jest częścią zamienną a numer wybity jest na stopce pomiedzy silnikiem a skrzynią. Wróce do domu i sprawdze.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli, jak pisałeś wcześniej, wyżej, że i nr nadwozia jest wybity, i VIN jest wybity to znaczyłoby że są róże, i tym samym VIN to jednak nie to samo. Bardzo ładnie ktoś określił VIN jako swoisty "PESEL" auta, z którym opuściło fabrykę. Po opuszczeniu fabryki auto może doznać różnych przeszczepów i modyfikacji, ale wszystko rejestrowane pod jednym "PESELEM". ;)

Pozdrawiam

 

Chyba użyłem skrótu myślowego - VIN i numer nadwozia to to samo :) Tylko chodziło mi o to czy jest wybity w dwóch miejscach czy tylko na ściance grodziowej. Ja w swojej nie znalazłem obok pasażera, ale może za słabo szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...