Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] zapieczony zamek


świeży

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zapiekł mi się zamek od strony pasażera na amen. Od bagażnika to sobie rozebrałem ale stalową blaszkę tak pogiąłem, że musiałem wyrzucić. Dorobiłem aluminiową i trochę dziwnie wygląda. Ale od drzwi pasażera nie chcę takiej maniany robić. Może jst jakiś środek, żeby go nawstrzykiwać w zamek i żeby rozpuścił te tlenki metaliczne wewnątrz zamka? WD40 nie pomaga, rozmrażacze niepomogły. Może ktoś zna jakiś preparat?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ten do czyszczenia gaźników?? rozpuszcza wszelkie syfy przynajmniej w gaźnikach :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje oko szkoda fatygi, ja też próbowałem regenerować te zamki i stwierdziłem że za te cenę się nie kalkuluje.

Z resztom sam przekalkuluj ;)

 

http://www.allegro.pl/item979452637_zamek_do_drzwi_i_kluczyk_nissan_primera_91_96.html

http://www.allegro.pl/item983828296_nissan_primera_p10_91_96_zamek_wkladka_drzwi_2szt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mówi raczej o zamkach a nie wkładkach, a koszt ich (używek) jest też dość niski. Co do czyszczenia to tak jak DINO Preparatem do gaźników lub czyszczenia tarcz hamulcowych. Ropą to trzeba by trzymać całą noc i nie wiadomo jakby plastiki zareagowały na nią.

Jeśli to natomiast wkładki to trzeba by się zastanowić czy problem nie leży w wytartym kluczu, a płukanie preparatami jeszcze bardziej pogłąbia problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dziękuję za rady. Postaram się kupić ten płyn do gaźników. Chodzi mi raczej o zapieczone wkładki w zamku! Oczywiście jak nie pomoże to allegro i nowe wkłądki kupię. Dzięki jeszcze raz. pozdrawiam

 

Kolega mówi raczej o zamkach a nie wkładkach, a koszt ich (używek) jest też dość niski. Co do czyszczenia to tak jak DINO Preparatem do gaźników lub czyszczenia tarcz hamulcowych. Ropą to trzeba by trzymać całą noc i nie wiadomo jakby plastiki zareagowały na nią.

Jeśli to natomiast wkładki to trzeba by się zastanowić czy problem nie leży w wytartym kluczu, a płukanie preparatami jeszcze bardziej pogłąbia problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadne zmywacze nie pomogą na korozję. Jak ktoś wcześniej napisał najlepiej trysnąć WD -40. Wbrew obiegowej opinii nie jest to smar a odrdzewiacz (smary wypierają wilgoć a nie mieszają się z wodą jak to robi WD-40 + ma skład typowego odrdzewiacza). Jak syf puści proponuje następnie olej do zamków bębenkowych aby pozbyć się wilgoci i zakonserwować. Z mocniejszych odrdzewiaczy polecam preparaty WURTH ROST OFF PLUS lub CRAFTY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...