Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Poziom oleju w skrzyni biegów


RafRaf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...Jestem posiadaczem maximy A34...Mam pytanie, jaki powinien być poziom oleju na miarce bagnetu w automatycznej skrzyni biegów? Dodam, że są tam dwie miarki i nie bardzo wiem do której się odnieść. Niższa miarka oznaczona jest nacięciami na bagnecie, a wyższa zakratkowanym polem. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza miarka dolna (płyn zimny), góra zakratkowana (płyn ciepły). Pomiar powinien być przeprowadzony na płaskiej powierzchni, przy pracującym silniku, w pozycji N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza miarka dolna (płyn zimny), góra zakratkowana (płyn ciepły). Pomiar powinien być przeprowadzony na płaskiej powierzchni, przy pracującym silniku, w pozycji N.

 

 

Dzięki kolego za pomoc. Powiedz mi jeszcze, czy dolać do górnej granicy zakratkowanego pola, czy zostawić w połowie podziałki? Jeszcze jedno, czy pomiar zimnego płynu też dokonać na włączonym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar w zasadzie powinno dokonywać się na ciepłym płynie. W zależności od temperatury, po przejechaniu ok. 10 km, a najlepiej po jakiejś dłuższej trasie. Różnica wynosi chyba ok. 0,5 l, ale nie dam głowy. Powinno być w instrukcji obsługi.

 

Zimny też na włączonym silniku. Ale chodzi o poziom płynu w trakcie pracy skrzyni - czyli, gdy jest ciepły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedszkolak masz pewność, że sprawdzamy na "grającym" silniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisze Haynes w Nissan Maxima Automotive Repair Manual i moja instrukcja obsługi. Chodzi o to, żeby mieć odpowiedni poziom płynu, gdy silnik pracuje pod pełnym obciążeniem (jest ciepły. nadmiar płynu jest również szkodliwy, ponieważ sąelementy skrzyni, które nie powinny być w kąpieli olejowej lub tylko sporadycznie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisze Haynes w Nissan Maxima Automotive Repair Manual i moja instrukcja obsługi. Chodzi o to, żeby mieć odpowiedni poziom płynu, gdy silnik pracuje pod pełnym obciążeniem (jest ciepły. nadmiar płynu jest również szkodliwy, ponieważ sąelementy skrzyni, które nie powinny być w kąpieli olejowej lub tylko sporadycznie..

 

masz taką instrukcje w formie elektronicznej może do wysłania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisze Haynes w Nissan Maxima Automotive Repair Manual i moja instrukcja obsługi. Chodzi o to, żeby mieć odpowiedni poziom płynu, gdy silnik pracuje pod pełnym obciążeniem (jest ciepły. nadmiar płynu jest również szkodliwy, ponieważ sąelementy skrzyni, które nie powinny być w kąpieli olejowej lub tylko sporadycznie..

 

 

Kolego jeszcze raz dla pewności...Mam odpalić rano zimny silnik i od razu dokonać pomiaru poziomu, zwracając uwagę na niższą podziałkę na bagnecie. Potem powinienem przejechać kilka kilometrów w celu rozgrzania oleju i ponownie dokonać pomiaru poziomu oleju, ale tym odnosząc się do wyższej, zakratkowanej podziałki? Czy dobrze to kalkuluję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może instrukcje dla A32 USA taką jak do A34 ?

Będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie poproszę o podanie rocznika, a zostanie zamieszczona.

 

Uprzejmie Cię bardzo proszę,

już podaje dane:

1997 rok, rynek Stany Zjednoczone.

 

Dziękuje z góry. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie proszę, Maxima QX 1997 rok, rynek Stany Zjednoczone. Nie mogę załączyć ( szkoda przydałoby się innym - chyba nawet na pewno), wysłałem na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie proszę, Maxima QX 1997 rok, rynek Stany Zjednoczone. Nie mogę załączyć ( szkoda przydałoby się innym - chyba nawet na pewno), wysłałem na priva.

 

THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Paweł_wawa

Czy robił Ktoś test diagnostyczny skrzyni biegów za pomocą lampki O/D OFF?

Znam procedurę ale jest dość skomplikowana i zanim się wezmę chcę wiedzieć czy ma to sens.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...