Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] SR20 słabo chodzi


Niedzial_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem kupiłem sobie P11 99r. i problem jest taki że samochód praktycznie nie przyśpiesza (co jest dla mnie dużym zdziwieniem bo wcześniej miałem P10 SR20Di i chodziła dużo lepiej - przyśpieszała od samego dołu), a P11 przyśpiesza tylko w górnym zakresie obrotów, dodam że wymieniłem świece i przewody, sprawdziłem jak wygląda aparat, ale brak jakichkolwiek zmian w przyśpieszaniu auta> Mam jeszcze pomysł z wymianą kolektora z starej P10 (ale trzeba będzie przedłużać sondę i nie wiem czy zda to egzamin) bo w P11 kolektor wydechowy to porażka.

Kolejny problem to że na silniku mam tylko SR20 i nic więcej, może ktoś ma jakieś pomysły co jej dolega, czy ten typ tak ma (bo niestety jestem niezadowolony, że sprzedałem P10 i będę zmuszony sprzedać P11)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz mu elastycznosc od 60 do 100 km/h na 4 biegu, u mnie wychodz ok 10 -11 sekund i tak podaja dane fabryczne. moze to tylko subiektywne odczucie zwiazene z wyzszym komfortem w p11. mam ten sam silnik i wszyscy chwala ze niesamowicie elastyczny od dolu, a od 4 tys dostaje jakby drugiego kopa zachowujac sie podobnie jak vtec, odchodzi jak rakieta. wymien filtr paliwa i powietrza, przemyj przeplywomierz, wymien olej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sr20de elastyczny z dołu ? No nie żartuj. Zalet ten motor ma coniemiara i lubię go bardzo, ale akurat jego charakterystyka w niskim zakresie obrotów zostawia wiele do życzenia. Jest wiele dwulitrowych silników benzynowych które do 4000 obr/min przebiegiem i wartością momentu obrotowego znacznie go przewyższają. Wiele przykładowych wykresów z hamowni masz tu http://chojnacki.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4&Itemid=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...