Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[W10] Osłona rozrusznika


Gość daras46
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzis wymontowalem rozrusznik z Primery W10. Caly zalany cgyba olejem. Czy istnieje cos takiego jak oslona na rozrusznik? lub moze ktos mial podobny problem. Skad ten olej sie tam bierze? Kazda sugestia mile widziana.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nic takiego jak osłona nie ma, ale powiedz gdzie ten olej, na wierzchu ?? czy od bendixa ??, jak na wierzchu to może leci spod pokrywy zaworów i tak sobie kapie, a jak od bendixa to może już czas na uszczelniacz na wale, to tylko takie moje przemyślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A moze gumowy waz łączący pokrywe zaworów z obudowa filtra powietrza jest pekniety? Bo w bendixie nie ma żadnego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musze wymienic uszczelke pod pokrywa zaworow? Cos takiego?

 

http://www.moto-portal.pl/sklep/mp/auto_czesci/uszczelki/Nissan/PRIMERA/uszczelka_pokrywy_zaworow.php

 

rozumiem ze musialbym sciagnac pokrywe, zalozyc uszczelke nowa i po sprawie?

 

Mniej więcej. Kombinowanie żadnej osłony raczej nie ma sensu. Zobacz jak wyglądają okolice tej uszczelki i jeśli widać wycieki to wymieniaj. Uszczelkę po rozgrzaniu silnika zwykle trzeba docisnąć jak się trochę ułoży, bo inaczej znów zacznie stamtąd lecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musze wymienic uszczelke pod pokrywa zaworow? Cos takiego?

 

http://www.moto-port...ywy_zaworow.php

 

rozumiem ze musialbym sciagnac pokrywe, zalozyc uszczelke nowa i po sprawie?

 

jak jest mokro to pewnie tak, tylko z małym ale

większość uszczelek jakie zmieniałem trzeba było dodatkowo podpierać silikonem bo puszczały, podobno te z salonu ASO nie puszczają, choć cena troszkę większa to myślę, że warto jeśli to była by prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nic trudnego, tylko jak zdejmiesz to wszystko wyczyść benzyną extrakcyjną, i najpierw silikon (czerwony) i dopiero później uszczelka i dokręcamy, i jest gitt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko wiem.. Znalazlem uszczelke w Inter Carsie wiec jutro podejde kupic.. silikon czerwony to wysokotemperaturowy tak? aha i mam pytanie jak juz zdejme pokrywe to chcialbym ja pomalowac, do tego jakas specjalna farba? czy zwykly lakier w sprayu moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko wiem.. Znalazlem uszczelke w Inter Carsie wiec jutro podejde kupic.. silikon czerwony to wysokotemperaturowy tak? aha i mam pytanie jak juz zdejme pokrywe to chcialbym ja pomalowac, do tego jakas specjalna farba? czy zwykly lakier w sprayu moze byc?

 

Zgadza się - czerwony jest do wysokich temperatur.

 

Co do pokrywy... Tylko specjalny spray lub malowanie proszkowe odpowiednią farbą. Zwykły spray zejdzie Ci po pierwszym odpaleniu i dodatkowo może narobić sporo smrodu. Taka farba się topi, spływa i ogólnie się paskudzi, więc efekt osiągnąłbyś dokładnie odwrotny do zamierzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...